si už môžu pozrieť doma v televízii.
Kapitán daviscupovej reprezentácie Miloslav Mečíř sa so zverencami už dávnejšie zhodol, že antuka by im v septembrovom barážovom zápase s Nemeckom v Bratislave o postup do svetovej skupiny nesvedčila. Rozhodli sa pre rýchly povrch. Výsledky slovenských tenistov v Paríži toto ich rozhodnutie len podporili. Dominik Hrbatý (24. vo svetovom rebríčku Entry) má hru na antuku, kde v dlhých výmenách treba drieť a okrem úderovej istoty musí mať tenista aj dobrú kondíciu, no po úspešnom týždni na turnaji v Casablanke sa od neho v Paríži čakalo viac - po víťazstve v 1. kole nad nedoliečeným Čechom Ulihrachom už ďalšiu prekážku Holanďana Sluitera (82.), vo vyrovnanom súboji nezdolal. Karol Kučera (71.) sám priznáva, že pre obchodne aktivity už tenisu nedáva toľko, čo by mal, jednako na Roland Garros dosiahol viac ako vlani, postup do druhého kola si v Paríži zapísal po štyroch rokoch. V zápase 1. kola s Chorvátom Karlovičom (59.) využil bohaté skúsenosti, potom však agresívne útočiaci španielsky ľavák Lopez (25.) bol v dlhých výmenách lepší. Karol Beck (87.) si až príliš často navráva, že antuka s vysoko odskakujúcou loptičkou jeho úderom nevyhovuje, francúzskeho kvalifikanta Janpierra (181.) potrápil iba v troch setoch. Štvrtý daviscupový reprezentantant Michal Mertiňák neuspel v kvalifikácii.
Výsledky žien, ba aj celého slovenského tenisu na grandslamových turnajoch v poslednom období ovplyvňovala predovšetkým talentovaná Daniela Hantuchová (50.). V jej najlepšom roku 2002 dosiahla na Roland Garros do 4. kola a ešte na začiatku vlaňajšieho sa po štvrťfinále v Austrálii vyšplhala na 5. miesto na svete. Potom však nasledoval pád a nezastavila ho ani v v Paríži, za prehru s Japonkou Asagoeovou (52.) 1:6, 3:6 si sama vystavila známku 5 mínus. V novom rebríčku už zrejme vypadne z top-50. Daniela tvrdí, že má dosť trpezlivosti a vôle, aby sa vrátila tam, kde už raz bola.
Z ostatných žien málokto čakal, že kvalifikantnka Zuzana Kučová (209.) by mohla prejsť v 1. kole cez turnajovú desiatku Rusku Zvonarevovú, Cervanová (75.) nedostala šancu proti domácej favoritke na titul Mauresmovej a aj Martin Suchá (57.) mala ťažkú pozíciu proti nasadenej Kolumbijčanke Zuluagovej. Ale Henrieta Nagyová (95.) by v dobrej forme mala zdolať Talianku Grandeovú a čo sa podarilo Ľubomíre Kurhajcovej (59.) v súboji s Američankou Raymondovou, to sa vidí len raz za x-rokov: ideálne rozbehnutý zápas na dva víťazné sety za stavu 6:0, 5:0 dokázala ešte prehrať - hoci podávala na víťazstvo, vypracovala si aj dva mečbaly. V kvalifikácii stroskotali Janette Husárová, Eva Fislová, Stanislava Hrozenská aj Jarmila Gajdošová.
Tohtoročný Roland Garros nezachytil zástupcov slovenského tenisu v najlepšej forme. Na tento rok je najlepšie čo najrýchlejšie zabudnúť a dobre sa pripraviť na krátku sezónu na trávnatých dvorcoch so záverom vo Wimbledone. (on)