Nové luxusné vína prídu z USA

V Spojených štátoch sa pripravuje obchodná dohoda, z ktorej by mala vzísť nová luxusná značka vína. Na svet by jej mala pomôcť rodina Rothschildovcov, ktorých spoločnosť Domaines Barons de Rothschild ponúkla 62,4 milióna dolárov za 54 percent akcií ...

V Spojených štátoch sa pripravuje obchodná dohoda, z ktorej by mala vzísť nová luxusná značka vína. Na svet by jej mala pomôcť rodina Rothschildovcov, ktorých spoločnosť Domaines Barons de Rothschild ponúkla 62,4 milióna dolárov za 54 percent akcií spoločnosti Chalone Wine Group.

Firmu Domaines Barons vlastní sčasti rodina Rothschildovcov, sčasti ich ďalšia spoločnosť Chateau Lafite Rothschild. Pokiaľ sa podarí dohodu uzavrieť, výsledkom bude spoločný podnik medzi globálnou nápojovou firmou Constellation Brands, ktorá stojí za spoločnosťou Domaine Barons, a rodinou Huneeusov z kalifornského Napa Valley.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Toto miesto je výrobou vína v Spojených štátoch veľmi známe a sídli v ňom okrem iného i firma Chalone Wine Group. Rodina Huneeusov vlastní veľmi cenené vinice Quintessa a okrem iného predáva prémiové vína rovnakej značky v cene presahujúcej i 100 dolárov za fľašu.

Zmyslom dohody je vytvoriť výrobcu kvalitných a drahých vín, medzi ktorými by nechýbali značky Chalone, Quintessa a ďalšie. Súčasťou nového podniku by mali byť i vinice, ktoré v Napa Valley vlastní práve spoločnosť Constallation Brands.

Rodina Rothschildovcov ráta i s vytvorením úplne novej luxusnej značky. Odborníci hodnotia pripravovaný kontrakt ako dosť odvážny. S akciami Chalone Wine Group sa obchoduje na verejných trhoch, a pokiaľ bude návrh na vytvorenie nového podniku schválený, akcie asi pôjdu z trhu a podnik bude súkromný.

SkryťVypnúť reklamu

Chalone pestuje na viniciach v Kalifornii značky Acacia, Chalone a Provenance, na viniciach v štáte Washington má značky Canoe Ridge a Sagelands. Constellation ako globálna spoločnosť ponúka omnoho širšiu škálu vín. K drahším značkám patrí trebárs Franciscan Oakville, k lacnejším zase Almaden alebo Paul Masson. Chystaný kontrakt by mal financovať podnik Constellation spolu s firmou Domaine Barons de Rothschild. (čtk)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  3. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  4. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  5. Plátené tašky a opakované použitie
  6. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor
  7. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  8. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy
  1. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  3. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Podpora projektov, ktoré učia ľudí postaviť sa za seba
  6. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Detox pre vaše auto. Prejaví sa v spotrebe aj vo výkone
  1. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 8 250
  2. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 5 253
  3. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 4 742
  4. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 4 567
  5. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 243
  6. Iónske alebo Dodekanské ostrovy? Grécke leto má stovky tvárí 3 730
  7. Plátené tašky a opakované použitie 2 790
  8. Kozmetika ju najprv zachránila, dnes ňou pomáha iným 2 057
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu