Fronc prišiel medzi študentov, ale tí ho vypískali a prehlušovali. Do chvíle ticha sa mu podarilo spýtať: "Chcete, aby som vám povedal svoj názor?" Odpoveďou mu bolo hlučné "Nie!"
Napriek tomu sa Fronc snažil študentom vysvetľovať, že po reforme budú môcť študovať aj tí, čo teraz na štúdium nemajú. Tí začali skandovať: "Nebudeme platiť! Nebudeme platiť!" Po ďalších pokusoch to Fronc vzdal s tým, že je ochotný so zástupcami študentov kedykoľvek rokovať. Michal Feik, zástupca štrajkového výboru a člen Študentskej rady vysokých škôl na rozdiel od ministra zožal ovácie. "Chceme reformu školstva, ktorá nebude mať ultimátum, že bude zavedená len vtedy, ak bude zavedené školné," povedal. "Chceme mať dobrých učiteľov, chceme bývať v internátoch, kde nám nezateká počas každej búrky!"
Samotní študenti sa zhodli na dôvodoch, prečo prišli demonštrovať. "Prišiel som, aby som mohol študovať ešte aspoň štyri roky, ktoré mi ostávajú," povedal Peter, študent prvého ročníka Pedagogickej fakulty UK. Jeho spolužiačka Martina prišla "kvôli študentom, čo chcú študovať a nebudú mať na to po reforme peniaze". Na systém pôžičiek a štipendií neverí.
Ján Karpiš z Prievidze, študent Elektrotechnickej fakulty STU, má pocit, že sa na reformu ide nesprávne:
Pred Úradom vlády Feik študentom prečítal list štrajkového výboru premiérovi Dzurindovi.
Študentov prišli podporiť aj viacerí starší ľudia. (sr)