chytiť Čuňa. Nežiada pre nich väzbu, lebo dôkazy má najmä listinné.
Mestská časť v novembri 2001 rozhodla o výstavbe 150 bytov v oblasti Na hore. Polovica peňazí mala ísť zo štátneho fondu na podporu rozvoja bývania a druhá z nenávratnej štátnej dotácie.
Zákazku získala firma Kame Slovakia group, zmluvu s mestskou časťou podpísala v máji 2002. "Prebiehali stavebné práce, ale zároveň sa začali diať aj veci, ktoré nemožno nazvať inak ako podvodom," povedal minister vnútra Vladimír Palko. "Dodávateľská firma vystavovala faktúry na práce, ktoré neboli vykonané."
Lumtzer faktúry podľa polície odsúhlasoval a nariaďoval ich preplácanie, Merjavý z firmy ich podpisoval nielen ako dodávateľ, ale aj ako stavebný dozor. "Stalo sa tak prinajmenšom dvakrát," povedal minister. Najprv išlo o faktúru na 58 miliónov a potom 6 miliónov korún. Obe strany pritom podľa Palka porušovali aj zmluvy, ktoré o výstavbe bytov podpísali.
Keď Merjavý dával Čuňovi úplatok, podľa polície vlastne dodatočne platil za to, že zákazku dostal. Podľa informácií SME polícia preverovala aj to, či sa Merjavý, keďže spolupracoval s políciou, len nesnaží zbaviť nepohodlného človeka.
Čuňo prijal úplatok 18 miliónov v kancelárii Kame Slovakia group. Spolu s ním zatkli aj advokáta z Kráľovského Chlmca.
Prípad je podľa vyšetrovateľov zložitý, podľa informácií SME preverujú aj to, či peniaze neskončili v straníckej kase SDKÚ. Palko to však nechcel potvrdiť. "Politické pozadie predstaviteľov samosprávy nie je predmetom polície. Pochopiteľne, že súčasťou vyšetrovania je aj to, ako sa zisk ďalej využíva, ale polícia nemá vo vyšetrovaní namierené do žiadnych politických sfér." (mož)