Gut želá medailu Čechom i Slovákom

PRAHA - Prvý muž českého hokeja Karel Gut je presvedčený o tom, že nadchádzajúci svetový šampionát v Ostrave a Prahe bude jedným z najúspešnejších v histórii. "Sme pripravení zvládnuť všetko tak, aby všetci účastníci odchádzali domov spokojní. Dokonca ..

PRAHA - Prvý muž českého hokeja Karel Gut je presvedčený o tom, že nadchádzajúci svetový šampionát v Ostrave a Prahe bude jedným z najúspešnejších v histórii. "Sme pripravení zvládnuť všetko tak, aby všetci účastníci odchádzali domov spokojní. Dokonca si myslím, že máme šancu prekonať rekord v návštevnosti, ktorý patrí od roku 1997 Fínom. Máme dve krásne veľké haly a takmer všetky zápasy vypredané," povedal pre agentúru SITA Karel Gut.

ČEZ Aréna v Ostrave sa stane dočasným stánkom slovenskej reprezentácie. Slováci tam zohrajú stretnutia základnej B-skupiny a pri predpoklade, že postúpia, tak aj súboje F-skupiny. "Som presvedčený o tom, že vaši hokejisti sa v Ostrave budú cítiť ako doma. Máte však dosť ťažkých súperov, určite to nebudete mať jednoduché," uviedol Gut.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

"Samozrejme, že obom tímom želám, aby sa dostali do koncovky a získali nejakú medailu. My to však budeme mať ako domáci podstatne ťažšie. História hovorí, že domáci tím nevyhral majstrovstvá už 17 rokov. Naposledy sa podarilo vtedy ešte Sovietom v roku 1986. V súčasnom hokeji je osem vyrovnaných špičkových tímov, a tak je to dobré. Preč sú časy neporaziteľnej sovietskej zbornej," obozretne pripomína Gut.

Pre 76-ročného funkcionára bude mať svetový šampionát v Česku poradové číslo 33. Už v roku 1953 bol na MS v Zürichu vyhlásený za najlepšieho obrancu, o 23 rokov neskôr v Katoviciach priviedol v trénerskom tandeme s Jánom Starším Česko-Slovensko k titulu majstra sveta. Rovnaký úspech zopakovali aj o rok neskôr vo Viedni. Ako prezident Českého hokejového zväzu sa zasa tešil z trojnásobného titulu majstrov sveta (1999, 2000, 2001) i víťazstva na olympijskom turnaji storočia v Nagane (1998).

SkryťVypnúť reklamu

"Po týchto majstrovstvách ako šéf zväzu určite končím. Úlohu usporiadať šampionát v Českej republike som splnil, aj keď nie vždy išlo všetko podľa plánu," uzavrel Gut. (sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 706
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 507
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 734
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 518
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 499
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 492
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 022
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 188
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu