
Premiér Mikuláš Dzurinda mal slávnostný príhovor k vstupu Slovenska do NATO na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Koaliční partneri, prezident ani predseda parlamentu na oslavy neprišli a vyjadrili tak nesúhlas s tým, že si udalosť prisvojili politici SDKÚ. FOTO SME - MIROSLAVA CIBULKOVÁ
BRATISLAVA - Predseda vlády a SDKÚ Mikuláš Dzurinda požiadal rozpočtový výbor vlastnej strany a revíznu komisiu, aby preverili financovanie strany. Včera to denníku SME potvrdil hovorca SDKÚ Martin Maťko. Dzurinda očakáva výsledky do konca apríla.
Premiér takto reagoval až niekoľko dní po odhalení škandálu s fiktívnymi darcami. Bezprostredne po ňom vyhlásil, že vec osobne preveril a všetko je v poriadku.
Aliancii fair-play s denníkom SME a Nový Čas sa doteraz podarilo odhaliť osem fiktívnych darcov, ktorí mali SDKÚ darovať spolu až 740-tisíc korún, všetci to však popierajú.
SDKÚ nevymaže zo zoznamu ľudí, ktorí popierajú, že strane dali peniaze. Maťko povedal, že strana na to nemá dôvod. "My tvrdíme, že nám peniaze dali. Máme doklady audítorom potvrdené." Doklady však strana nezverejní.
Celý škandál kritizovali Dzurindovi koaliční partneri a kauzu preveruje aj polícia.
Autor: mož