ú nadvládu Michaela Schumachera na Ferrari. Obhajca titulu z Nemecka vyhral otváracie preteky v Austrálii a ďalších 10 bodov si pripísal za triumf v Malajzii. V celkovom poradí už má 7-bodový náskok pred svojím tímovým kolegom Rubensom Barrichellom z Brazílie.
Okruh v Šakire neďaleko hlavného mesta Manama projektoval známy nemecký architekt Herman Tilke. Podľa jeho projektu stavali aj trať v čínskom Šanghaji a taktiež v malajskom Sepangu, kde sa F1 jazdí od roku 1999. V Bahrajne spravili 5,417 km dlhý okruh za šestnásť mesiacov s nákladom 150 mil. dolárov (cca 5 miliárd korún). "Pretekári vyštartujú na rovinke v oáze a po jazde v púšti sa ako karavána na ťavách vrátia do priestoru štartu a cieľa," povedal H. Tilke z Aachenu.
Tímy a pretekári si robia starosti, či naviaty piesok z púšte neovplyvní výkon ich strojov. M. Schumacher má mimoriadne spoľahlivé auto, jeho ferrari ho zradilo naposledy na VC Nemecka v júli 2001. V posledných 40 pretekoch nedošiel do cieľa iba raz - keď po jazdeckej chybe na vlaňajšej zmoknutej VC Brazílie vyletel z trate.
V arabskej krajine pripravili veľké bezpečnostné opatrenia, organizátori sa majú na pozore pred útokmi teroristov. Všade vidieť vojakov, vzdušný priestor chránia stíhačky. Víťaz nedeľňajších pretekov nemôže podľa tradície F1 po vyhlásení výsledkov striekať šampanským, alkohol je v islamskom svete na verejnosti zakázaný. Usporiadatelia pripravili na ceremoniál špeciálny miešaný ovocný nápoj.
Poradie jazdcov v MS (po dvoch pretekoch z 18-dielneho seriálu): 1. M. Schumacher (Nem., Ferrari) 20 b., 2. Barrichello (Braz., Ferrari) 13, 3. Montoya (Kol., Williams) 12, 4. Button (V. Brit., BAR) 9, 5. Alonso (Šp., Renault) 8, 6. Trulli (Tal., Renault) 6, 7. R. Schumacher (Nem., Williams) 5, 8. Coulthard (V. Brit., McLaren) 4.
Pohár konštruktérov: 1. Ferrari 33, 2. BMW-Williams 17, 3. Renault 14. (on)