Za Spartu skórovali už všetci traja Slováci

K futbalistom pražskej Sparty sa v utorok večer v skupinách E-H pridalo ďalších šesť osemfinalistov Ligy majstrov - Juventus Turín, FC Barcelona, Bayer Leverkusen, Manchester United, Deportivo La Coruňa a obhajca trofeje Bayern Mníchov. O jediné postupové


Johan Elmander (v modrom) z Feyenoordu Rotterdam strieľa vyrovnávajúci gól do siete brankára mníchovského Bayernu Olivera Kahna. Vľavo je obranca Samuel Kuffour. V 5. kole futbalovej Ligy majstrov vyhral nemecký obhajca trofeje nad Feyenoordom 3:1 a postúpil do osemfinále. FOTO - REUTERS



miesto v E-skupine sa o týždeň pobije až trojica mužstiev - FC Porto, Celtic Glasgow a Rosenborg Trondheim. V stredu sa definitívne rozhodne o poradí, lebo prvé tímy zo skupín pri žrebovaní druhej fázy nasadia. Túto istotu má zatiaľ len Juventus.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Spartu v prázdnych moskovských Lužnikách (podľa agentúrnych správ prišlo viac policajtov ako divákov) zachránil od prvej prehry v súťaži striedajúci slovenský reprezentant Peter Babnič. Jeho gólová hlavička v nadstavenom čase znamenala remízu 2:2 i ďalších 250-tisíc švajčiarskych frankov do klubovej pokladnice. V tomto ročníku miliónovej súťaže už strelili po jednom góle všetci traja Slováci z Letnej - Labant, Michalík i Babnič.

Český majster bez zraneného útočníka Hartiga dvakrát doťahoval náskok súpera, keď mu Rusi spôsobili doteraz najväčšie problémy. Domáci sa logicky lepšie vyrovnali so zimnými podmienkami, využívali menej dôsledné bránenie českých hráčov, ktorí mali najmä v prvom polčase aj pomalší prechod do útoku.

To všetko hralo do karát spartakovcom. Posmelil ich rýchly úvodný gól už v štvrtej minúte z kopačky Brazílčana Robsona, ktorý ako prvý v tejto sezóne Ligy majstrov prekonal brankára Čecha. Séria mladého 19-ročného reprezentanta vydržala 364 minút. „Zaspali sme a rýchlo sme na to doplatili prvým gólom. Našťastie sme po prestávke zrýchlili hru, predovšetkým Zelenka zahral opäť výborne a všetci sme spoločne dúfali, že sa nám podarí vyrovnať. Nakoniec sme si remízu zaslúžili,“ povedal pre ČTK spokojný tréner Jaroslav Hřebík.

SkryťVypnúť reklamu

Za hrdinu dňa označili talianske noviny výkon Alessandra Del Piera z Juventusu, ktorý sa zaslúžil o zvrat v zápase s FC Porto (3:1). Vyrovnávajúci gól strelil sám po elegantne zahranom priamom kope a pri druhom asistoval Monterovi. „Hrá ako majster, rozmýšľa ako kapitán a mužstvo ho nasleduje. V každom stretnutí urobí niečo výnimočné, niečo dôležité,“ chválil 26-ročný hrot tréner Marcello Lippi. Denník Tuttosport výstižne poznamenal, že čierno-bielych priviedol k postupu s veľkým prehľadom hrajúci Del Piero.

Ak na štadióne Delle Alpi v Turíne žiaril Del Piero, na manchesterskom Old Traffordde vynikal v drese United Argentínčan Veron a Holanďan Van Nistelrooy. Posily, ktoré prišli na ostrovy pred sezónou za viac ako 150 miliónov mariek, boli najviditeľnejšie.

SkryťVypnúť reklamu

„Bude to najlepší špílmacher na svete, ak už ním nie je,“ poznamenal smerom k Veronovi škótsky manažér sir Alex Ferguson. Proti Olympiakosu Pirues (3:1) bol na neudržanie - dirigoval hru, časoval prihrávky. Van Nistelrooy síce nepremenil pokutový kop, ale strelecky aj tak nevyšiel naprázdno. Ferguson ho označil za momentálne európskeho útočníka číslo jeden.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 900
  2. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 948
  3. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 4 749
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 878
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 2 812
  6. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 2 727
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 374
  8. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 162
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu