Americká pošta sa desí antraxu

WASHINGTON, KÁBUL – V Amerike sprísnili opatrenia proti množiacim sa prípadom antraxu. Na nákazu najťažšou – pľúcnou – formou antraxu v pondelok zomreli dvaja poštoví zamestnanci. Ďalších dvoch s touto diagnózou hospitalizovali a deväť ľudí má podo

WASHINGTON, KÁBUL – V Amerike sprísnili opatrenia proti množiacim sa prípadom antraxu. Na nákazu najťažšou – pľúcnou – formou antraxu v pondelok zomreli dvaja poštoví zamestnanci. Ďalších dvoch s touto diagnózou hospitalizovali a deväť ľudí má podozrivé príznaky.

Hovorca Bieleho domu Ari Fleischer včera naznačil, že antraxová nákaza v USA môže súvisieť so septembrovými teroristickými útokmi.

Líder demokratov v Snemovni reprezentantov Richard Gephardt po stretnutí s prezidentom Georgeom Bushom vyjadril podozrenie, že „antrax by mohol byť súčasťou koordinovaného útoku proti Američanom“.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Pribúdajúci počet obetí sneti slezinnej prinútil vedenie americkej pošty konať. Jej predstavitelia zvažujú zavedenie preventívnych opatrení pre poštových zamestnancov v celej krajine vrátane nosenia gumených rukavíc a masiek pri triedení zásielok.

Americké lietadlá pokračovali v noci na včera a nadránom v intenzívnych náletoch na postavenia jednotiek afganského vládnuceho hnutia Taliban na fronte, kde proti nemu stoja sily opozičnej Severnej aliancie.

Taliban Američanov obvinil, že v pondelok v Heráte zasiahli nemocnicu a bomby zabili viac ako stovku ľudí. Zdroje v Pentagone včera pripustili, že americké lietadlá omylom zasiahli starobinec v Heráte. Údaje o obetiach neboli známe.

Americký minister obrany Donald Rumsfeld predtým obvinenia Talibanu o stovke mŕtvych odmietol. OSN oznámila, že má informáciu o zničení nemocnice, nie však o obetiach.

SkryťVypnúť reklamu

Británia včera informovala, že bombardovanie doteraz zasiahlo deväť výcvikových táborov organizácie Al-Kaída islamského radikála Usámu bin Ládina.

(reuters, čtk)

Viac v rubrike TERORIZMUS
SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 759
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 592
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 737
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 616
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 588
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 356
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 118
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 243
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu