ly a mediálne kauzy. Politici aj médiá vyzvali premiéra, aby pomenoval ľudí v skupinke a začal konať. Premiér mlčal.
12. augusta 2003 - Premiér sa stretol s generálnym prokurátorom Milanom Hanzelom. Rozprával mu o skupinke a dohodli sa, že príde vypovedať. V ten istý deň riaditeľ SIS Ladislav Pittner poslal premiérovi bezpečnostný spis šéfa NBÚ Mojžiša. O pár dní neskôr premiér na prokuratúre vypovedal, že v skupinke je Ján Mojžiš.
18. augusta 2003 - Predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Robert Kaliňák zo Smeru povedal, že vie, koho premiér považuje za členov skupinky.
29. augusta 2003 - Zasadal výbor na obranu a bezpečnosť, ale poslanci neschválili pozvanie Dzurindu na rokovanie výboru.
7. septembra 2003 - Riaditeľ SIS Ladislav Pittner poslancom hovoril, že skupinka naozaj existuje.
9. septembra 2003 - Premiér oznámil, že sa rozhodol odvolať Mojžiša z čela NBÚ. "Totálna strata dôvery," znel hlavný dôvod. Zasadlo Prezídium SDKÚ. Proti bol iba Ivan Šimko.
10. septembra 2003 - Premiér návrh na Mojžišovo odvolanie predložil vláde. Za hlasovali ministri za ANO a SDKÚ, okrem Šimka, ktorý sa zdržal, rovnako ako ministri za SMK a KDH. Večer Prezídium SDKÚ na Dzurindov návrh rozhodlo, že Šimko príde o stranícke i štátne funkcie.
12. septembra 2003 - Na Slovensko pricestoval šéf bezpečnostného úradu NATO Wayne Rychak a stretol sa so šéfom NBÚ Jánom Mojžišom. Americká a britská ambasáda zopakovali, že NBÚ pod vedením Mojžiša má ich podporu.
21. septembra 2003 - Na Úrad vlády prišli kontrolóri z NBÚ a požiadali pracovníčky premiérovej kancelárie, aby im otvorili premiérov trezor. Našli v ňom dokument, ktorý mal byť súčasťou bezpečnostného spisu Jána Mojžiša. Premiér to však označil za lož a povedal, že to bol list od riaditeľa SIS Pittnera s informáciami o Mojžišovi.
2. októbra 2003 - Mojžiša vláda odvolala. (r)