V ponuke sú rôzne druhy a formy takýchto aktivít. Ich cieľom je spojiť príjemné s užitočným, aktívnou formou bojovať proti stresu a rozvíjať tímovú spoluprácu a osobný rozvoj zúčastnených.
Zaujímavou kombináciou "in-doorových" a "out-doorových" aktivít je seminár, ktorého tvorcom je prof. Erich Weisbier, zakladateľ Akadémie kreativity vo Viedni.
Netradičnou formou umožňuje rozvíjanie tvorivého potenciálu jednotlivcov a buduje tímového ducha, pričom odreagovanie sa od všedného dňa je jeho súčasťou.
Prečo vlastne budovať tvorivý potenciál?
V súvislosti s rýchlo sa meniacimi podmienkami trhu a rastúcou konkurenciou sa často zamýšľame nad tým, čo robí firmu úspešnou. Podľa E. Weisbiera, je to okrem racionálnej a emociálnej inteligencie, ktoré tvoria osobnostný potenciál človeka, práve kreativita, ktorá v súčasnosti hýbe svetom.
Ako najvýznamnejšia zložka inteligencie 21. storočia sa objavuje nový atribút, potenciál konať - schopnosť využiť osobnostný potenciál v praxi, iniciatívne prijímať výzvy a zodpovednosť za realizáciu vytýčených cieľov. Táto schopnosť nám ďalej umožňuje rozvíjať kreatívny potenciál.
Akadémia kreativity vo Viedni od roku 1993 v spolupráci s trénermi a poradcami z Nemecka, Rakúska, Slovenska, Španielska a Maďarska úspešne realizuje rôzne projekty a semináre zamerané na podporu inovačných ideí a rozvoj tvorivého potenciálu.
Ide o kombináciu zvedavosti s neobvyklým a vyzývavým, konfrontáciu fantázie a utópie založenej na "aha-zážitkoch" s realitou. Kladenie dôrazu na odbúranie duševných a telesných bariér umožňuje rozvoj emociálnej tvorivosti, otvára cestu k ľudským rezervám, učí prekonávať prekážky a riešiť problémy netradičnou cestou. Pretože ako už bolo povedané, schopnosti ako originalita, flexibilita, senzibilita, tvorivosť a vnímavosť sú devízou úspechu spoločnosti 21.storočia.
Ing. KATARÍNA KOVÁČOVÁ,
P&P Management-Impulse, s.r.o.