HZDS sa takisto chystá podať trestné oznámenie, súčasne však napadlo aj SDKÚ. Poslanec HZDS a šéf Mečiarovho volebného tímu Soboňa si myslí, že za podvrhom môže byť štáb konkurenčného prezidentského kandidáta SDKÚ Kukana. "Toto je vyvrcholenie tejto stratégie, takže je tu pokus o kompromitáciu nášho kandidáta v prospech pána Kukana," povedal.
Predseda parlamentu Hrušovský (KDH) je pripravený opýtať sa na údajnú dohodu premiéra Dzurindu. Nepredpokladá však, že by ktorýkoľvek z predsedov strán vládnej koalície takúto dohodu podpísal.
Podpredseda ANO Lintner sa nechcel vyjadrovať k autenticite údajnej dohody. "Ja len vnímam, že na pôde parlamentu to funguje podľa toho, čo som si prečítal," povedal.
Poslanec SDKÚ Hort povedal, že "niekomu to veľmi vyhovuje, aby takýmto spôsobom bičoval verejnú mienku".
Líder Smeru Fico je presvedčený, že "nejaké priblíženie medzi SDKÚ a HZDS prinajmenšom na úrovni špičiek existuje". V praxi sa to podľa neho prejavilo napríklad v otázke kandidáta na generálneho prokurátora, alebo pri schvaľovaní zákona o preukazovaní pôvodu majetku. (tasr, r)
Čo má byť v údajnej dohode?
Dokument o údajnej dohode zverejnil včera Nový Čas. V dokumente podpísanom Mečiarom a Dzurindom sa malo SDKÚ zaviazať, že zabezpečí nepriechodnosť zákona o preukazovaní pôvodu majetku a zákona o konflikte záujmov. Malo sa postarať aj o akceptovateľnosť HZDS a Mečiara.
HZDS malo zase sľúbiť, že nenavrhne odvolanie vlády a ani taký návrh nepodporí. Pri hlasovaní o návrhoch zákonov dôležitých pre SDKÚ by HZDS malo znížiť v prípade potreby kvórum prítomných poslancov a zabezpečiť tak priechodnosť návrhov. Obe strany sa mali dohodnúť aj na podpore spoločného kandidáta na generálneho prokurátora Bernáta. (tasr, r)