y 18 miliónov.
Polícia tvrdí, že Čuňo prijal milión korún v sídle firmy Kame Slovakia Group od Maroša M., ktorý je jedným z jej majiteľov. Maroš M. spolupracoval s políciou. Tá včera zatkla aj advokáta z Kráľovského Chlmca Ladislava P. a podnikateľa Viktora K, ktorý je jedným z konateľov vo firme.
Čuňo mal prijať úplatok za to, že firma Kame dostane od mesta zákazku za 181 miliónov korún na stavbu obecných bytov.
Celý prípad je podľa Vladimíra Palka "dosť zložitý". Podľa informácií SME sa môže počet obvinených ešte zvýšiť, polícia vyšetruje aj širšie okolnosti prípadu a preveruje samotnú firmu Kame Slovakia Group.
"Istý čas sme museli analyzovať aj to, či nejde o provokáciu voči polícii, napokon sme takúto alternatívu vylúčili," povedal minister. Polícia má podozrenie, že Viktor K. z firmy Kame už odovzdal 9 miliónov z dohodnutých 18.
"Miliónový úplatok mal byť pravdepodobne kamuflovaný ako pôžička. Spolu s peniazmi polícia zaistila aj potvrdenie o pôžičke, ale paradoxne aj potvrdenia o vrátení pôžičky s dátumom 28. apríl 2004," povedal minister.
Vyšetrovateľ včera odovzdal bratislavskému prokurátorovi návrh na vzatie do väzby, aby obvinení neovplyvňovali svedkov a nedokonali trestný čin.
Čuňo je nominantom SDKÚ, podporovala ho aj OKS. "Záleží nám na dôslednom vyšetrení prípadu. Politické konzekvencie prijmú stranícke orgány na príslušnom stupni," povedal hovorca SDKÚ Martin Maťko.
Šéf košického regionálneho zväzu SDKÚ Karol Mitrík bol Čuňovým zatknutím prekvapený: "Za obdobie, čo ho poznám, to bol seriózny a pracovitý človek, predtým pracoval ako súkromný podnikateľ. Nejaké známky takéhoto konania som nikdy nezistil." Čuňo musí podľa Mitríka niesť plnú zodpovednosť za svoje činy.
Prekvapený bol aj predseda OKS Peter Tatár. Strana má v mestskom zastupiteľstve jednu poslankyňu. "Poznám ho, patril k ľuďom, ktorí mali problém s Mečiarovým režimom, Schusterovým režimom v Košiciach a teraz aj Trebuľovým." Tatár je však rád, že sa bojuje s korupciou. "A že sa to aj zverejňuje, aj keď platí prezumpcia neviny."