Gajdoš bol šéfom nemocnice v Humennom a za čias ministra Ľubomíra Javorského z HZDS bol istý čas aj šéfom sekcie zdravotnej starostlivosti.
Gajdoš sa stal aj poslancom samosprávy - vďaka opozičným stranám. V Prešovskom samosprávnom kraji kandidoval za koalíciu HZDS a Smer, v Humennom je poslancom vďaka kandidátke HZDS a KSS. V oboch prípadoch kandidoval ako nezávislý, lebo Gajdoš je nestraník a strany ho vraj oslovili len ako odborníka.
V kuloároch sa tiež hovorilo, že minister nie je spokojný s Ottingerom a aj preto chce na ministerstve ďalšieho človeka. Zajac však povedal, že to nie je pravda, lebo v takom prípade by "som dal návrh na odvolanie".
Nový štátny tajomník dostane agendu týkajúcu sa malých nemocníc a regionálneho zdravotníctva, "kde je odborníkom". Minister povedal, že Gajdoš je rešpektovaný všetkými zdravotníkmi na Slovensku a "dokonca aj opoziční poslanci sa budú o ňom vyjadrovať dobre". Poslanec HZDS Milan Urbáni hovorí, že prítomnosť Gajdoša vo vedení ministerstva neovplyvní postoj strany k Zajacovej reforme. Gajdoš by totiž musel presadzovať program HZDS, čo si však Urbáni nemyslí.
Predsedníčka zdravotníckeho výboru parlamentu Anna Záborská z KDH sa k téme vyjadrovala len nerada. "Na ministerstve zdravotníctva nebol plánovaný druhý štátny tajomník. Nepoznám dôvody, ktoré presvedčili koaličnú radu a vládu, aby tam prišiel ďalší."
Funkcia štátneho tajomníka sa obsadzuje na základe politickej nominácie vládnych strán. Podpredseda ANO Ľubomír Lintner povedal, že počet štátnych tajomníkov sa nemení. ANO totiž neobsadilo miesto štátneho tajomníka na ministerstve práce po odchode Michala Horvátha. Minister Zajac povedal, že jeho rezort prebral časť agendy ministerstva práce - balík sociálneho zdravotníctva - a potreboval sa posilniť. (sp, rk)