Plejsy sa tešia na vrchol zimy

PLEJSY - Od zajtra do pondelka bude stredisko Krompachy-Plejsy dejiskom Európskeho pohára žien v slalome a obrovskom slalome. Pôjde o vrcholné zjazdárske podujatie aktuálnej sezóny na Slovensku, keďže Svetový pohár v slalome vo Vrátnej sa pre nedostatok .

PLEJSY - Od zajtra do pondelka bude stredisko Krompachy-Plejsy dejiskom Európskeho pohára žien v slalome a obrovskom slalome. Pôjde o vrcholné zjazdárske podujatie aktuálnej sezóny na Slovensku, keďže Svetový pohár v slalome vo Vrátnej sa pre nedostatok snehu v decembri neuskutočnil. Na Plejsoch privítajú Európsky pohár v točivých disciplínach už po deviaty raz.

Pôvodne figuroval v slovenskom programe iba sobotňajší obrovský slalom a nedeľňajší slalom, organizátori pribrali aj druhý slalom, ktorý sa bude jazdiť v pondelok ako náhrada za jedno z neuskutočnených podujatí tejto zimy. Celkovo na svahu pri Krompachoch privítajú 106 pretekárok z 21 krajín, aj s kompletnou prvou desiatkou poradia Európskeho pohára v slalome.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najväčším ťahákom pre divákov bude štart slovenskej jednotky Veroniky Zuzulovej. Devätnásťročná Bratislavčanka, ktorá figuruje v priebežnom poradí EP na 2. mieste s deväťbodovým odstupom za Chorvátkou Nikou Fleissovou, by sa mala predstaviť iba v slalome. Počas predchádzajúcich dní oddychovala, v strede týždňa vynechala aj dva slalomy EP v slovinskej Rogle. Najväčšími súperkami Zuzulovej by mali byť už spomínaná líderka EP v slalome Chorvátka Fleissová, ďalej aktuálna juniorská majsterka sveta v slalome Rakúšanka Kathrin Zettelová a Nemka Monika Bergmannová-Schmudererová, ktorá figuruje na vynikajúcej tretej priečke aj v poradí najlepších slalomárok Svetového pohára. (sita)

Poradie EP v slalome

1. Fleissová (Chorv.) 309 b., 2. Zuzulová (SR) 300, 3. Bergmannová-Schmudererová (Nem.) 290, 4. Walterová (Licht.) 240, 5. Zettelová (Rak.) 231, 6. Hultdinová (Švéd.) 197.

SkryťVypnúť reklamu

Program EP žien na Plejsoch

Zajtra: obrovský slalom (1. kolo - 9.30 h, 2. kolo - 13.00 h), nedeľa: slalom (1. kolo - 9.30, 2. kolo - 13.00), pondelok: slalom (1. kolo - 9.30, 2. kolo - 13.00).

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  3. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  4. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  5. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  6. Plátené tašky a opakované použitie
  7. Kupujete si dovolenku? Nezabudnite na poistenie storna!
  8. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny
  1. Zober loptu, nie mobil. Cieľom je prepojiť úspešných športovcov
  2. Čo vám hrozí, keď si neliečite alergiu
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  4. Slováci investujú viac, vo fondoch majú už 14 miliárd eur.
  5. Oslava ako v Hollywoode: Kaufland má narodeniny, pozýva aj vás
  6. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť
  7. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku
  8. Sigord – les, kde sa stretáva zodpovedné hospodárenie s turizmom
  1. Otvorili najmodernejšiu kliniku pre neplodné páry na Slovensku 17 178
  2. Slovenské dôchodky nemá kto zachrániť 5 698
  3. Národný futbalový štadión prináša do ekonomiky milióny 5 580
  4. Ženy nepatria za volant? Majiteľ autoškoly má iný názor 4 581
  5. Plátené tašky a opakované použitie 4 006
  6. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 3 934
  7. Prenájmom bytu môžete zlepšiť životy 2 604
  8. Vírus HPV môže mať až 80% sexuálne aktívnych ľudí 2 481
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu