Mikuláš Dzurinda by mal Šťastného oficiálne predstaviť na tlačovej konferencii po skončení rokovania sobotňajšej Ústrednej rady SDKÚ. Šťastný sa na túto tému odmietol vyjadriť. Hovorca strany Martin Maťko povedal, že o tom nič nevie.
Poslanec Pavol Kubovič, ktorý sa spomína ako jeden z možných kandidátov na europoslanca, Šťastného kandidatúru „nemôže vylúčiť ani potvrdiť", rovnako odpovedala aj Petra Masácová. Peter Miššík si pamätá, že sa o Šťastnom hovorilo, ale „neviem, či to prijal".
Tomáš Galbavý by nebol proti, ak by lídrom bol Šťastný. „Neznamená to, že ako športovec by v europarlamente nevedel zastupovať krajinu dôstojne." Sám Galbavý sa o svojej kandidatúre rozhodne na poslednú chvíľu. Politológ Grigorij Mesežnikov si myslí, že Šťastný by kandidátku SDKÚ zatraktívnil, ale ak by to mal byť naozaj on, znamenalo by to, že „strana nechce systematicky pracovať v europarlamente". Mesežnikov si Šťastného ctí, ale „nikdy nepracoval v politike a chýbajú mu skúsenosti".
Politológ si myslí, že Šťastného zaradenie môže byť vypočítavosť SDKÚ, aby vôbec do europarlamentu dostala nejakého poslanca. Strana totiž potrebuje vo voľbách získať asi 7 percent na jedného euposlanca a preferencie SDKÚ sa pohybujú práve okolo tejto hranice.
Voliči si budú musieť vo voľbách vybrať iba jednu politickú stranu, ktorej dajú hlas. Nebudú môcť hlasovať za kandidátov z viacerých strán.
Vladimír Bilčík, analytik z Európskeho výskumného inštitútu v Birminghame, povedal, že do europarlamentu chodia ľudia aj za zásluhy. „Sedia tam šľachtici, právnici, ľudia z akademickej obce, nie všetko sú politici. Hokejová hviezda tam zatiaľ nie je ani jedna."