SME VO FUTBALE

Everton sa sťažuje na trio hráčov Manchestru

Trio hráčov anglického futbalového klubu Manchester United Roy Keane, Cristiano Ronaldo a Gary Neville pravdepodobne bude mať do činenia s britskou políciou za neslušné gestá a nadávky adresované priaznivcom Evertonu. Približne 50 fanúšikov už podalo písomné sťažnosti na spomínanú trojicu hráčov za ich nevhodné prejavy po víťaznom góle Ruuda van Nistelrooya v sobotňajšom dueli Premier League v Goodison Parku (3:4).

Vedenie Evertonu dalo svojim priaznivcom čas do konca týždňa, aby svoje výhrady dali na papier, a potom ich chce odovzdať policajným orgánom. Podľa britských médií si potom polícia pravdepodobne predvolá hviezdy Manchestru na pohovor.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Kapitán Manchestru Keane údajne pred tribúnou s fanúšikmi Evertonu provokatívne ukazoval znak víťazstva a nevyberane klial. Ronaldo s Nevillom zase nahlas predvádzali svoje slovesné „umenie" v inej časti ihriska.

Anglická futbalová asociácia zatiaľ k celej veci stanovisko nezaujala a chce si počkať na kroky polície. Tá podľa vyjadrenia inšpektora Toma Kinga vyšetrovanie ešte nezačala a urobí tak až po doručení spomínaného balíka sťažností od vedenia Evertonu. (sita)

Izraelského trénera potrestali za návštevu Tuniska

Tréner izraelskej futbalovej reprezentácie Avraham Grant sa ako pozorovateľ zúčastnil na niekoľkých zápasoch Afrického pohára národov v Tunisku, za čo mu Izraelská futbalová asociácia (IFA) vymeria tvrdý trest. Dôvodom je fakt, že Grant navštívil arabskú krajinu, s ktorou Izraelčania neudržiavajú žiadne diplomatické kontakty.

SkryťVypnúť reklamu

„Prezident zväzu absolvoval s trénerom Grantom po jeho návrate z Afriky rozhovor. V ňom mu zdôraznil, že pre potreby reprezentácie má byť 24 hodín a 365 dní v roku k dispozícii," znie oficiálne stanovisko Izraelského futbalového zväzu. (tasr)

Stoičkov bude trénovať juniorov Barcelony

Bývalá hviezda bulharskej futbalovej reprezentácie Christo Stoičkov sa stal novým trénerom juniorského tímu FC Barcelona.

Pred pár dňami sa zástupcovia katalánskeho klubu dohodli so Stoičkovom na vzájomnej spolupráci. Bývalý kanonier v minulosti obliekal dres FC Barcelona, kde bol u priaznivcov nesmierne obľúbený.

„Som rád, že som sa na Nou Camp po čase vrátil. Mladých hráčov musím naučiť predovšetkým zdokonaliť sa po technickej stránke," vyhlásil Stoičkov, ktorý sa na MS 1994 v USA stal najlepším strelcom celého šampionátu. V priebehu šiestich rokov (1990 - 1995) získal Stoičkov s „Barcou" štyri tituly v Primera Division. (tasr)

SkryťVypnúť reklamu

Henry za stogólovou hranicou

Útočník Arsenalu Londýn Thierry Henry prekonal v utorňajšom stretnutí 24. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže proti Southamptonu hranicu sto gólov v drese londýnskeho Arsenalu. Francúzsky reprezentant strelil dva góly (100. a 101. v lige za Arsenal) a najväčšou mierou sa podieľal na tom, že jeho tím neprehral už v 25. ligovom stretnutí v rade a vytvoril tak nový rekord súťaže.

„Henry je svetová trieda, naozaj prvotriedny futbalista. Sme, samozrejme, radi, že dosiahol túto hranicu, no som presvedčený, že on sám by na prvom mieste zdôrazňoval naše víťazstvo. Ak zvážite jeho vek a pokrok, ktorý urobil od svojho príchodu do Arsenalu, je to niečo fenomenálne," pochválil svojho zverenca tréner Wenger. Kanonieri z Highbury tak ostávajú na prvej priečke tabuľky.

SkryťVypnúť reklamu

Henry potreboval na prekonanie stogólovej méty iba 160 zápasov. Celkovo s pohárovými zápasmi už dvadsaťšesťročný Francúz zaznamenal za Arsenal v 250 zápasoch 146 gólov. V aktuálnej sezóne sa vďaka dvom utorkovým zásahom dostal s 19 gólmi na čelo tabuľky kanonierov.

(sita)

Bývalého prezidenta Lazia zatkli pre spreneveru

Talianska polícia v stredu zatkla bývalého prezidenta Lazia Rím Sergia Cragnottiho, ktorý je obvinený zo sprenevery financií v potravinárskej spoločnosti Cirio. Okrem neho polícia zatkla i jeho syna Andreu a synovca Filippa Fucileho.

Cragnotti všetky špekulácie ohľadom sprenevery peňazí a bankrotu firmy rázne poprel. Právny zástupca klanu Cragnottiovcov Giulia Bongiorno tvrdí, že zatknutie jeho klienta je v rozpore s právnymi normami.

SkryťVypnúť reklamu

Šesťdesiatštyriročný Cragnotti by sa mal dnes podrobiť policajnému výsluchu v Ríme. Polícia si bývalého prvého muža Lazia vyzdvihla v jeho vile vzdialenej približne 140 km od Ríma. (tasr)

Palestína chce, aby ju reprezentoval Argentínčan

Vedenie Palestínskej futbalovej federácie má záujem, aby za reprezentačný tím krajiny hral aj 29-ročný argentínsky útočník anglického klubu FC Fulham Facundo Sava, ktorého predkovia majú palestínske korene.

Podľa nových pravidiel Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) môžu reprezentovať novú krajinu aj hráči, ktorí v minulosti pôsobili v reprezentačnom výbere iného štátu, ale v inej vekovej kategórii. Typickým príkladom je Frederic Kanouté z Mali, ktorý v predchádzajúcich rokoch hral za mládežnícke reprezentácie Francúzska. (sita)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje
  2. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  3. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  4. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  5. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  6. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  8. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 704
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 678
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 739
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 703
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 694
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 267
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 223
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 302
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu