Ottawa stratila štvorgólový náskok i Hossu

NEW YORK - Hokejistom Ottawy nestačilo vo štvrtkovom stretnutí ani štvorgólové vedenie a prehrali s Torontom 4:5 po predĺžení. Víťazný gól strelil 31 sekúnd pred koncom nadstaveného času Owen Nolan. Domáci senátori nielenže stratili sľubný náskok, ale ..

Hráči Toronta Maple Leafs (zľava doprava) Matt Stajan, Tomáš Kaberle, Craig Johnson a Owen Nolan sa tešia z gólu v sieti Patricka Lalima z tímu Ottawa Senators v zápase Ottawa - Toronto 4:5 po predĺžení. FOTO - REUTERS

NEW YORK - Hokejistom Ottawy nestačilo vo štvrtkovom stretnutí ani štvorgólové vedenie a prehrali s Torontom 4:5 po predĺžení. Víťazný gól strelil 31 sekúnd pred koncom nadstaveného času Owen Nolan. Domáci senátori nielenže stratili sľubný náskok, ale prišli aj o kanoniera Mariána Hossu.

Hneď na začiatku zápasu trafil slovenského útočníka do tváre puk z hokejky Kena Kleeho. Hossa duel nedohral a vylúčil aj svoj štart vo víkendovom zápase hviezd. „Je to dosť vážna rana nad pravým okom. Nepredpokladám, že bude hrať," povedal tréner Ottawy Jacques Martin. Hossovi museli ranu zašiť deviatimi stehmi.

Senators vyšiel vstup do zápasu vynikajúco a už po 13 sekundách viedli. V 24. minúte bol stav 4:0, ale potom triafali už len hráči Maple Leafs. „Nemôžeme sa na nič vyhovárať. Bolo vidieť, že na konci mali viac síl ako my," povedal ottawský kapitán Daniel Alfredsson, autor prvého gólu. Ottawa hrala bez zranených Zdena Cháru, Jasona Spezzu, chorého Wada Reddena a okrem Hossu nedohrali zápas ani Chris Neil a Karel Rachůnek. Obaja odstúpili pre chorobu. Rovnaké príznaky mal aj Shane Hnidy, ale duel dohral.

Flyers sú úspešní

Michal Handzuš a Radovan Somík prispeli asistenciami k výhre Philadelphie 5:1 na ľade Atlanty. Flyers sa na súperových ihriskách v poslednom období darí, keď zo šiestich zápasov vyhrali päť. „Myslím si, že každý z nás je spokojný s tým, ako teraz hráme," tešil sa kouč Philadelphie Ken Hitchcock.

Dve prihrávky zaznamenal Vladimír Országh, ale jeho Nashville podľahol doma Tampe Bay 2:5. V drese víťazov sa najväčšmi darilo Corymu Stillmanovi, ktorý mal podiel na troch góloch Lightning.

Dvojičky Daniel a Henrik Sedin sa dostávajú do formy. Obaja strelili na ľade New Jersey gól, pridali asistenciu a prispeli k triumfu Vancouveru 4:0. Daniel zaznamenal v posledných šiestich dueloch tri góly a sedem prihrávok, Henrik dva góly a šesť asistencií.

Triumf Blues po ôsmich zápasoch

St. Louis stále bez zraneného Pavla Demitru prerušilo sériu ôsmich stretnutí bez výhry, keď porazilo Calgary 2:1. O víťazstvo sa postaral necelých päť minút pred koncom Scott Mellanby.

V súboji tradičných rivalov sa z triumfu 3:2 nad Coloradom tešil Detroit. O víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom sa počas presilovky trafil Brett Hull. Predĺženie sa hrá systémom štyria proti štyrom, ale keďže Coloradu vylúčili rozhodcovia v závere Steva Konowalchuka a Adama Foota, oboch na 2 + 2 minúty, Detroit dostal možnosť hrať presilovku piatich proti trom. (sita)