Murray dosiahol hetrik proti Pittsburghu

NEW YORK - Hokejová NHL mala na programe tri zápasy, v ktorých padlo až 25 gólov. Z dvojice slovenských hokejistov, ktorá sa predstavila v nedeľňajších dueloch, sa ani Tomáš Surový z Pittsburghu, ani Richard Zedník z Montrealu bodovo nepresadili.

O tretiu výhru Bostonu v rade, tentoraz nad najslabším tímom NHL Pittsburghom 4:1, sa postaral čistým hetrikom v priebehu 13 minút poslednej tretiny ostrostrelec Bruins Glen Murray a pomohol domácim otočiť zápas, keď Penguins viedli po dvoch tretinách 1:0. Pre 31-ročného rodáka z Halifaxu to bol piaty trojgólový zápas kariéry a v posledných ôsmich stretnutiach skóroval deväťkrát.

Výborné výkony podali aj obaja brankári. Domáci Andrew Raycroft kapituloval pri 39 pokusoch hostí iba raz po strele Alexeja Morozova a gólman Penguins Sebastien Caron zaznamenal 43 úspešných zákrokov. Pittsburgh vyhral iba dvakrát z posledných 18 duelov.

Sutter viedol 1000. zápas

Magický večer v montrealskej Centre Bell Arena sa niesol v duchu jubilea kouča hosťujúcich Blackhawks Briana Suttera. Ten totiž vystúpil na trénerskú lavičku v NHL už po 1000-krát. Počas svojej bohatej profesionálnej kariéry vystriedal Sutter iba štyri mužstvá, keď postupne viedol St. Louis, Boston, a Calgary, odkiaľ sa presunul do Chicaga.

„Preskákal som toho už veru dosť. Pôsobiť v takej náročnej súťaži si vyžaduje charakter a hrdosť. Ako tréner je človek spojený nielen s hráčmi na ľade, ale aj s divákmi. Len ma trochu mrzí, že môj jubilejný tisíci zápas nebol pre mňa aj víťazným," uviedol dojatý Sutter, ktorý sa stal iba desiatym trénerom v histórii profiligy s 1000 zápasov.

„Málo trénerov dosiahlo dosiaľ podobný historický míľnik a veľa ich ani nikdy niečo podobné nedosiahne. Chceli sme pre Briana tento zápas vyhrať, no nie vždy sa veci vyvíjajú podľa vašich predstáv," povedal Steve Sullivan.

Calgary si doma poradilo s minuloročným finalistom Stanley Cupu Anaheimom 6:4 a posunulo sa na siedmu priečku v Západnej konferencii zaručujúcu účasť v play off. Na víťazstve mal najväčšiu zásluhu útok Gelinas - McAmmond - Donovan, ktorý si na konto pripísal spolu 9 bodov, keď všetci traja zaznamenali zhodne po góle a dvoch asistenciách.

„Keď sa vám podarí skórovať v tejto lige štyrikrát, mali by ste vyhrať. Musíme nájsť spôsob, ako zlepšiť našu defenzívu, lebo ak chceme vyhrávať, nemôžeme inkasovať šesť gólov," komentoval zápas tréner hostí Mike Babcock. (sita, tasr)