Železný: Američanom zaplatím

PRAHA - Podľa českých médií riaditeľ Novy Jan Železný príde pravdepodobne o podstatnú časť majetku. Český mediálny magnát v utorok na tlačovej konferencii oznámil, že je pripravený zaplatiť americkej televíznej spoločnosti CME sumu 27 miliónov dolárov, ..

PRAHA - Podľa českých médií riaditeľ Novy Jan Železný príde pravdepodobne o podstatnú časť majetku. Český mediálny magnát v utorok na tlačovej konferencii oznámil, že je pripravený zaplatiť americkej televíznej spoločnosti CME sumu 27 miliónov dolárov, čo je v prepočte asi miliarda českých korún. Arbitrážny súd v Amsterdame prikázal Železnému vrátiť peniaze, ktoré dlhuje CME.

„Rešpektujem verdikt arbitrážnej komory,“ povedal Železný. Dodal, že bude trvať na tom, že šesť percent akcií bývalej servisnej firmy Novy ČNTS, ktoré podľa rozhodnutia súdu dostane späť, by mali mať zodpovedajúcu hodnotu.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Vyrovnám záväzok, problémy nemám. Samozrejme, nie je ľahké dať dohromady milión korún, ale nie je problém ponúknuť kapitálové aktivity. Speňažím celý majetok. Dúfam, že Američania budú spokojní,“ informoval riaditeľ o ďalších krokoch.

České denníky sa však pýtajú, či sa mu podarí dať jednu miliardu dohromady. Podľa verdiktu súdu má riaditeľ zaplatiť okamžite. Železný nemá k dispozícii žiadny majetok. Ten ešte pred súdom previedol na firmy svojich právnikov a na kontá exmanželky. Podľa Lidových novín Železný asi ponúkne podiely v spoločnostiach, ktoré spoluvlastní.

Američania už požiadali francúzskych exekútorov, aby začali s konfiškáciou zariadenia zámku v dedine Langourian, ktorý vlastní Železného exmanželka Marta. „Jediné, čo zaistili, bolo piano. Ja žene kúpim nové,“ reagoval Železný.

SkryťVypnúť reklamu

Za peniaze, ktoré Železný CME vráti, očakáva podobný majetkový podiel v ČNTS. Hodnota akcií tejto spoločnosti je neuspokojivá a firma momentálne prakticky neexistuje. Dnešné postavenie firmy má ďaleko od stavu v roku 1997, keď vznikla. Železný sa s CME rozišiel v roku 1999 založením „vlastnej“ Novy. ČNTS, ktorá patrila Američanom, tak prišla o zisky Železného televízie. (peb)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy
  2. Zvládli by ste za volantom šmyk? Inštruktor hovorí, čo chýba dnešným vodičom
  3. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  4. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  1. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu
  2. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  3. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  4. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  5. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  6. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  7. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  8. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 20 182
  2. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 6 099
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 5 350
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 4 025
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta 2 792
  6. Tunisko nie je len o plážach. Takto vyzerá mimo rezortu 2 536
  7. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 2 504
  8. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 1 998
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu