Utorok, 9. marec, 2021 | Meniny má FrantiškaKrížovkyKrížovky

Poprad i Martin mobilizujú sily

BRATISLAVA - Mimoriadne dôležitý bude dnešný zápas 46. kola hokejovej ST extraligy Nitra - Poprad, v súboji o záchranu, resp. o postup do play off dvoch zainteresovaných mužstiev sa hrá prakticky o šesť bodov. Tesne pred koncom prestupového obdobia (31.

1.) sa funkcionárom ŠKP Poprad podarilo získať zo Zvolena obrancu Jána Supuku i útočníka Viktora Kubenka, ktorí boli doteraz na hosťovaní v Martine. Na ďalšom doplnení kádra sa pracuje. Popradský hokej získal na záchranárske práce od mesta pôžičku 1 milión korún.

Ani Martinčania nečakajú so založenými rukami. Na hosťovanie do konca sezóny by do ich tímu MHC mali prísť kmeňoví hokejisti Zvolena - obranca Peter Vojtek, útočník Juraj Húska a brankár Marek Kleniar.

V Košiciach mali tréneri s hráčmi po utorňajšej prehre so Skalicou (2:4) individuálne pohovory, k pokutám však nedošlo. Východniari hostia dnes majstrovský Slovan a v nedeľňajšom súboji s Nitrou na „domácom" ľade v Humennom sa predstaví aj navrátilec v útoku Miroslav Škovira a trénerom bude k dispozícii mladý brankár Imrich Petrík z Prešova. Slovan predstaví svoju novú posilu v útoku Jána Plcha z L. Mikuláša v nedeľu v zápase s Martinom.

Dnes uvidia diváci štyri zápasy 46. kola, zajtra ho dokončia televíznou dohrávkou Zvolen - Trenčín. Po nedeľňajšom 47. kole nasleduje deväťdňová reprezentačná prestávka.

Dnešné 46. kolo, 17.00 h: Nitra - Poprad (hlavný rozhodca Mihálik ml.), Žilina - Lipt. Mikuláš (Lokšík), Martin - Skalica (Bodák), Košice - Slovan (Beniač) . Zajtrajšia dohrávka, 17.00 (STV2): Zvolen - Trenčín (Ország). (on)

10. Martin 45 9 1 7 2 26 97:158 36

(zápasy, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2, remízy - 1, prehry po predĺžení - 0, prehry, skóre, body)