rozdelila na tento účel v pomere 1:2. Pre televíziu by tak išlo 65 miliónov, pre rozhlas 32,5 milióna.
Vedenie Slovenského rozhlasu však s takýmto rozdelením peňazí absolútne nesúhlasí a očakáva, že celá suma pôjde pre rozhlas.
Pri schvaľovaní zvýšenia koncesionárskych poplatkov Rybníček hovoril, že od štátu nechce ani korunu. Člen vedenia STV Branislav Záhradník hovorí, že na tomto postoji sa nič nezmenilo. „Ak však sú v štátnom rozpočte vyčlenené prostriedky aj pre televíziu, aj pre rozhlas, navrhujeme, aby sa účelovo viazali na konkrétne projekty," povedal.
Ekonomická riaditeľka SRo Hilda Gajdošová je presvedčená, že Rybníčkova žiadosť o podporu pôvodnej tvorby je len zastieracím manévrom. Povedala, že napriek vyhláseniam STV, že peniaze zo štátneho rozpočtu nepotrebuje, „boli doteraz všetky finančné požiadavky STV smerované na štátny rozpočet uspokojené".
Gajdošová je presvedčená, že celá suma by mal ísť len rozhlasu. „Na rokovaní u štátneho tajomníka ministerstva financií bolo potvrdené, že celá suma 97,585 milióna môže byť určená pre SRo. S ministerstvom kultúry už dlhodobo rokujeme o prerozdelení tohto objemu na konkrétne účely," povedala.
Záhradník hovorí za STV, že „by sme boli neradi, keby sa všetky prostriedky v kapitole, ktorá má názov bežný transfer pre STV a SRo, dali len rozhlasu". Ak ministerstvo kultúry viackrát zdôrazňovalo, že pôvodnú tvorbu treba finančne podporiť a „dokonca to chceli dať do zákona o STV, teraz majú priamu možnosť podporiť ju".
Ako sa rozhodne ministerstvo kultúry tieto peniaze prerozdeliť, nie je známe. Podľa hovorkyne ministerstva Nory Slovákovej sa k listu STV vyjadrí neskôr. (hr)