Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hurajt bol dvakrát v dvanástke

ANTERSELVA - Slovenský biatlonista Pavol Hurajt pokračuje na pretekoch Svetového pohára vo výborných výkonoch. V talianskej Anterselve, na poslednom kole SP pred februárovými majstrovstvami sveta v Oberhofe, dosiahol dve umiestnenia v prvej dvanástke.

Ruský pretekár Sergej Čepikov strieľa počas šprintu mužov na 10 km v Anterselve, kde zvíťazil pred Slovincom Janezom Maričom a Nemcom Riccom Grossom. FOTO - TASR/EPA

V sobotňajšom šprinte skončil ôsmy, keď sa veľmi dlho držal na čele, vo včerajších pretekoch s hromadným štartom ho klasifikovali na dvanástej priečke. Anne Murínovej sa v rovnakej disciplíne až tak nedarilo, po nepresvedčivej streľbe skončila tridsiata. Zo slovenských biatlonistiek získané body v SP len ju oprávňovali na štart vo včerajších pretekoch s hromadným štartom.

V sobotňajšom šprinte na 10 km triumfoval Rus Sergej Čepikov. Tridsaťšesťročný veterán vyhral s náskokom 21,4 s pred Slovincom Maričom a 28,1 s pred Nemcom Grossom.

Hurajt v ideálnom slnečnom počasí vybehol na trať so štartovým číslom 16 a v cieli jeho meno dlho svietilo na špici. Na strelnici si počínal znova perfektne, s čistou a aj rýchlou streľbou. Ak bežecky pred časom zaostával výrazne za najlepšími, teraz s nimi držal krok. Hurajtovo ôsme miesto je druhé najlepšie v jeho biatlonovej kariére.

V nedeľňajších pretekoch žien s hromadným štartom bola z tridsiatky štartujúcich najrýchlejšia Nórka Linda Tjörhomová. Vyhrala po strhujúcom finiši, len o 0,2 s pred Ruskou Nataliou Gusevovou.

Na štarte bola aj jediná slovenská reprezentantka Anna Murínová. Vôbec sa jej však nedarilo na strelnici. S celkovou streleckou bilanciou 1-4-1-3 trestné okruhy, bola jedna z najhorších. Finišovala až na poslednom 30. mieste.

V rovnakej disciplíne mužov zvíťazil Francúz Raphael Poiree.

(tasr, r)

Výsledky

Sobota - muži - šprint na 10 km: 1. Čepikov (Rus.) 25:09,6 (0 trestný okruh), 2. Marič (Slovin.) +21,4 (0), 3. Gross +28,1 (1),... 8. Hurajt (SR) +45,8 (0), 68. Novák +2:41,8 (3), 71. Matiaško (obaja SR) +2:45,8 (3).

Nedeľa - ženy - preteky s hromadným štartom na 12,5 km: 1. Tjörhomová (Nór.) 41:09,3 (2 tr. okr.), 2. Gusevová +0,2 (3), 3. Bogaliová +9,9 (3), ...30. Murínová (SR) +4:51,7 (9).

Poradie v SP: 1. Poiréeová (Nór.) 511 bodov, 2. Pylevová (Rus.) 493, 3. Dislová (Nem.) 473 ... 22.Murínová 157, 41. Mihoková 35, 46. Pavkovčeková (všetky SR) 19.

Muži - preteky s hromadným štartom na 15 km: 1. Poirée (Fr.) 39:40,2 (0 tr. okr.), 2. Björndalen (Nór.) +1:11,2 (5), 3. Gross (Nem.) +1:11,5 (3),...12. HURAJT (SR) +2:16,9 (5).

Poradie v SP: 1. Björndalen 518, 2. Poirée 500, 3. Gross 436, ...16. Hurajt 210.