Piatok, 26. február, 2021 | Meniny má ViktorKrížovkyKrížovky

Götschlová novou líderkou SP

CORTINA D'AMPEZZO - V talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo pokračoval Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien. V sobotňajšom zjazde triumfovala Nemka Hilde Gergová. Skúsená 28-ročná zjazdárka dosiahla v náročných podmienkach za neustáleho sneženia a ...

CORTINA D'AMPEZZO - V talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo pokračoval Svetový pohár v alpskom lyžovaní žien. V sobotňajšom zjazde triumfovala Nemka Hilde Gergová. Skúsená 28-ročná zjazdárka dosiahla v náročných podmienkach za neustáleho sneženia a nízkej viditeľnosti čas 1:17,57 min a v cieli o 0,30 s predstihla víťazku piatkového super-G Rakúšanku Renate Götschlovú. O ďalších 0,09 s zaostala olympijská víťazka v zjazde zo Salt Lake City Francúzka Carole Montilletová.

Gergová dosiahla v skrátených pretekoch (organizátori pre zlé podmienky odpustili pretekárkam časť spodnej polovice trate) 18. triumf v SP v kariére a druhý v tejto sezóne, keď predtým vyhrala super-G vo Veyssonaz.

Včera už zvíťazila Francúzka Carole Montilletová. Olympijská víťazka zo ZOH 2002 v Salt Lake City predstihla Rakúšanku Götschlová i sobotňajšiu víťazku Gergovú. Tá obsadila v nedeľňajšej súťaži štvrtú priečku.

Premierové pódiové umiestnenie v kariére v rámci SP si zásluhou tretieho miesta pripísala na svoje konto Američanka Lindsey Kildowová (+0,24). Pre 19-ročnú americkú nádej je to veľký úspech, v prvom zdvojice zjazdov v Cortine skončila v sobotu piata.

Kráľovnou víkendu sa však stala jednoznačne Götschlová. Rakúšanka potvrdila výbornú formu a vďaka dvom druhým priečkam sa v celkovej klasifikácii SP posunula na prvé miesto pred Švédku Anju Pärsonovú. Vedie o 71 bodov a posilnila si šance na zisk druhého krištáľového glóbusu v kariére, prvý získala v roku 2000. (sita)

Zjazd - sobota: 1. Gergová (Nem.) 1:17,57 min, 2. Götschlová (Rak.) +0,30, 3. Montilletová (Fr.) +0,39, 4. Dorfmeisterová (Rak.) +0,49, 5. Kildowová (USA) +0,65.

Zjazd - nedeľa: 1. Montilletová (Fr.) 1:16,27 min, 2. Götschlová (Rak.) +0,23, 3. Kildowová (USA) +0,24, 4. Gergová (Nem.) +0,54, 5. Clarková (USA) +0,63.

Poradie SP (20): 1. Götschlová (Rak.) 869 bodov, 2. Pärsonová (Švéd.) 798, 3. Gergová (Nem.) 760, 4.

Montilletová (Fr.) 692, 5. Ertlová (Nem.) 584,... 61. Veronika Zuzulová (SR) 63.

Poradie SP v zjazde (6): 1. Götschlová 440 bodov, 2. Gergová 435, 3. Montilletová 416.