Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Čierna pohárová sobota našich

Hádzanárky Šale i Michaloviec sú po prvých zápasoch 3. kola Pohára EHF už bez šancí na postup

Christina Vogtová fauluje vo vyloženej streleckej pozícii domácu Miroslavu Kundrátovú. Zo stretnutia 3. kola Pohára EHF Iuventa Michalovce - BSV Buxtehude 25:31. FOTO TASR - SVÄTOPLUK PÍSECKÝ

ŠAĽA, MICHALOVCE - Ani hádzanársky majster z Michaloviec, ani vicemajster zo Šale nedokázali pretaviť výhodu domáceho prostredia v prvých zápasoch 3. kola Pohára EHF v nádejný postupový výsledok. Držali sa len v prvých polčasoch, potom obe naše družstvá súperky prevalcovali. Michalovčanky prehrali s momentálne piatym tímom nemeckej bundesligy BSV Buxtehude o šesť gólov 25:31, Šalianky podľahli osemnásobnému dánskemu majstrovi HK Viborg zahanbujúco 16:33, čo je najvyššia domáca pohárová prehra v histórii klubu. Víkendové odvety na palubovkách súperov budú, žiaľ, už len formalitou.

Majstrovi vybuchla Tóthová

Michalovčanky viedli v 8. minúte 5:3, no do šatne šli s tesným náskokom Nemky, ktoré po prestávke prevzali taktovku zápasu. Pritvrdili a spresnili obranu, čo Iuvente robilo veľké problémy. Navyše, výborne chytali obe brankárky hostí Christiansenová a Szymanská. Nedarilo sa najlepšej slovenskej hádzanárke uplynulého roka Alžbete Tóthovej, ktorú tréner Michal Lukačín stiahol z palubovky. „Po prestávke sme nepochopiteľne odišli, čo skúsenejšie nemecké hádzanárky dokonale využili a zásluhou dobrej obrany stretnutie vyhrali," hovoril sklamaný Lukačín.

Pohár EHF - 3. kolo: Iuventa Michalovce - BSV Buxtehude 25:31 (14:15), najviac gólov: Glankovičová 13/5, Dittelová 5, Tóthová 4/2 - Henzeová 6, Pawelská 6/1. Pred 1200 divákmi (vypredané) rozhodovali Dobrovits a Tajok (obaja Maď.), 7 m hody 11/9 - 3/2, vylúčené: 3 -7.

Šaľa lepšia len v úvode

Takmer dve tisícky fanúšikov v Šali najskôr museli prečkať zmätok spôsobený zlým dresom francúzskej brankárky Viborgu Valerie Nicolasovej. Na chrbte mala číslo 28, no na súpiske bola uvedená pod jednotkou, a tak sa v hre mohlo pokračovať až po tom, ako jej asistent trénera Martin Albertsen prelepil číslo lepiacou páskou. Dánky to na chvíľu vyviedlo z miery rovnako ako lopty, ktoré sa im podľa vlastných slov zdali veľké. V úvode si na ne len zvykali, ich strely lietali dlho nad bránu. V 13. min viedlo Duslo 5:2 a obavy z debaklu sa zdali byť neopodstatnené.

Severanky slovenský tím rýchlo vyviedli z omylu. V priebehu troch minút vyrovnali, a hoci Fabianová v bránke sa párkrát blysla dobrými zákrokmi, súper postupne lámal odpor domácich. Nekompromisná obrana na náš tím platila. Do konca polčasu dala Šaľa už len dva góly z hry. Keď obranný val Dánok predsa len prelomila, stroskotala na brankárke Nicolasovej. Tá v prvej tridsaťminútovke chytila Šali aj päť sedmičiek! Tri Hrabovskej, dve Šalatovej.

Zo šatní sa na palubovky vrátil už len jeden tím. Domáce akoby na ihrisku ani neboli. Prestali veriť v dobrý výsledok, a umožnili tak súperovi ľahko zvyšovať skóre až na zahanbujúci 17-gólový rozdiel. Nicolasovú mohol dánsky tréner spokojne stiahnuť už 15 minút pred koncom.

Pohár EHF - 3. kolo: Duslo Šaľa - HK Viborg 16:33 (8:12), najviac gólov: Šalatová 5, Kuťková a Stuparičová po 3, Hrabovská 2 - Assinková 7, Lejeuneová 6/1. Pred 1800 divákmi rozhodovali Dutka a Uszynski (obaja Poľ.), 7-m hody 7/2 - 5/3, vylúčené: 4 - 2. (sita, rh)