o roku.
Minister si uvedomuje, že je medzi ľuďmi nepopulárny, ale neľutuje, že sa pustil do reforiem. Pripustil však, že ho nízke osobné preferencie mrzia. „Každý politik chce byť populárny." To, že takým nie je, pripísal potrebným, ale medzi ľuďmi neobľúbeným krokom vlády.
Mikloš odmietol úvahy, že by mal predčasne opustiť ministerské kreslo a prijať lukratívnu pracovnú ponuku zo zahraničia. „Je to nezmysel," vyhlásil a dodal, že chce zostať ministrom financií.
Predseda SMK Béla Bugár pred časom Mikloša obvinil, že je arogantný, lebo nepripravil kroky, ktoré by zmiernili dosah niektorých reforiem. Ten tvrdí, že išlo o nedorozumenie a všetko potrebné bolo už v čase Bugárovho výroku naplánované. Zmierňujúce opatrenia sa začnú od februára. „Pán Bugár je niekedy príliš prchký a neoveril si informácie."
Vyjadril sa aj ku kauzám údajného tunelovania SPP a VÚB. V prvom prípade sa stotožnil s postojom ministerstva hospodárstva. Priznal, že existujú niektoré problémy pri vyplácaní stámiliónov za konzultácie s menšinovými podielnikmi v SPP. Mikloš pripustil, že štát ako väčšinový vlastník bol vynechaný z rozhodovania o vyplatení týchto peňazí.
Naopak pri ozdravovaní VÚB podľa Mikloša po roku 1998 nedošlo k ničomu, čo by štát pripravilo o vyše 2 miliardy korún, ako tvrdí minister vnútra Vladimír Palko. „Bolo to podané nepravdivo," myslí si Mikloš. Palka údajne zaviedli nepresnými informáciami. Problém podľa Mikloša mohol vzniknúť pred zmenou vlády v roku 1998.
(rp)