BANSKÁ BYSTRICA – Slovenská vláda chce i po vstupe do Európskej únie tolerovať nadprodukciu východoslovenskej oceliarne U.S. Steel, ktorá podľa Bruselu nie je v súlade s kvótami únie. Bratislava na oplátku navrhla, že oceliarňam zredukuje daňové úľavy.
„Chceme totiž zabezpečiť prácu pre všetkých ľudí, ktorí teraz pracujú v železiarňach,“ povedal vicepremiér pre integráciu Pál Csáky. „Na druhej strane budeme musieť niečo urobiť s úrovňou ich daňových úľav,“ dodal.
Návrh, ktorý vyplynul z rokovania ministrov slovenskej vlády s vedením U.S. Steel, odovzdá pravdepodobne v piatok vyslanec Slovenska pri EÚ zástupcom komisie. „Dúfame, že na budúci týždeň dostaneme odpoveď,“ povedal vicepremiér bez ďalších podrobností.
(čtk)