POZVÁNKY

Lipa s Blues Bandom


Už jedenásty ročník najstaršieho a jediného knižného veľtrhu na Slovensku – Bibliotéka – umožní svojim návštevníkom až do nedele nahliadnuť do produkcie viac ako 136 vystavovateľov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Španielska a po prvý raz aj z ďalekej Číny. Každoročne sa tu stretávajú všetci tí, ktorí knihy píšu, prekladajú, tlačia, vydávajú, predávajú, požičiavajú a čítajú. FOTO – TASR


Lipa s Blues Bandom

Reedícia albumu spred dvadsiatich rokov Blues z lipového dreva od legendárneho súboru Blues Band prinútila jej tvorcov vrátiť sa po čase na koncertné pódiá. Jej jadro tvorí Peter Lipa a český gitarista Luboš Andršt. Dnes sa zastaví aj v Bratislave, v klube Music Net Café.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Luboš Andršt mi zavolal, či nemám chuť na zopár koncertov. Mal som,“ vysvetľuje Lipa. „Je to prirodzený návrat aktívnych hudobníkov. Comebacky sú bolestivé vtedy, ak sa stretnete s kolegami, ktorí roky nehrali. Počas prvého koncertu sme si spomenuli na všetko, čo sme s Blues Bandom robili a teraz v tom pokračujeme,“ hovorí Lipa o bluesovej kapele, ktorá fungovala v rokoch 1980 až 1986, vydala dva radové albumy a jeden pre zahraničie.

Okrem Lipu a Andršta skupinu tvorí basgitarista Vladimír „Guma“ Kulhánek, harmonikár a hudobný publicista Ondřej Konrád a bubeník Pavel Razim, inak člen populárneho Yo Yo Bandu. (peb)

Filmoví amatéri

Pezinský amatérsky filmový festival bude mať dnes premiéru v tamojšom Dome kultúry. Na nesúťažnej prehliadke sa okrem domácich predstavia krátkymi snímkami filmoví nadšenci zo Žiliny, Košíc, Kremnice, Ružomberka a Českej republiky. Ako bonus uvedú nezávislý film USA Batman. Voľne prístupné podujatie potrvá od 15.30 do 22.00 h. (kul)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  3. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  4. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  5. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  6. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  7. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  8. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 650
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 420
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 731
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 306
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 425
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 703
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 1 939
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky? 1 261
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu