
FOTO – REUTERS
Nie je to však celkom tak. Skôr ju ľudia po superúspešnom albume Missundaztood prestali spájať s jej popovými rovesníčkami Britney Spearsovou a Christinou Aguilerou. Pink, novodobá Madonna alebo skôr jej nahnevaná polovička, pokračuje v tomto trende aj na punkom ovplyvnenej Try This. „Radšej padnem za to, čomu verím. Je to múdre? Kto vie, skôr nie. Ale chcem byť pochopená, chcem, aby ma ľudia stále počúvali,“ povedala rebelka v medziach zákonov hudobného šoubiznisu agentúre Reuters.
Dcéra vietnamského veterána a zdravotnej sestry sa narodila 8. septembra 1979 v Doylestowne neďaleko Philadelphie. Prvý muzikantský džob dostala už v štrnástich, v rapovej skupine. Jeden z miestnych dídžejov jej vzápätí ponúkol možnosť zaspievať si v klube, kde si ju všimol stopovač talentov spoločnosti MCA a ponúkol jej zmluvu. Dostala sa do umelého dievčenského zoskupenia s názvom Choice. „Nútili nás spievať nezmyselné pesničky. Aj to tak dopadlo. Jedna z bývalých kolegýň dnes spieva na kresťanských platniach, druhá pracuje v bufete. Som rada, že nemusím obsluhovať v McDonalde,“ spomína Pink pre Rolling Stone.
Jej talent si však všimol label LaFrance a ponúkol jej zmluvu na sólový album s názvom Cant Take Me Home (2000). Ale až spolupráca so skladateľkou Lindou Perryovou pomohla mladej a náruživej Pink nájsť vlastný výraz. „Nechala som jej desaťminútový odkaz, že ju milujem a chcem s ňou spolupracovať. Zavolala mi o štyri minúty, povedala, že som šibnutá a mám prísť,“ spomína dnes Pink na spoluprácu na albume Missundaztood (2001), z ktorého pochádzajú hity ako Get the Party Started alebo Dont Let Me Get Me.
Definovať jej hudobný štýl sa takmer nedá. Podľa šoubiznisových médií sa momentálne necháva inšpirovať punkom. Album Try This je však spolu s rockovými a elektronickými trendmi skôr ďalšou mutáciou popu. Priznáva to aj ona: „Našla som si vlastné miesto vo svete popu. Pop vôbec nie je škaredé slovo.“