Predseda kraja Peter Tomeček tvrdí, že sťahovanie vyrieši priestorové problémy úradu. „Budeme tam mať okolo 900 až 1000 štvorcových, metrov, teda o 300 až 400 viac ako máme teraz,“ argumentuje Tomeček. Zamestnanci úradu, ktorým sa sťahovanie nepozdáva, naopak upozorňujú na to, že sťahovanie nič nevyrieši. Podľa nájomných zmlúv má úrad už dnes od štátu prenajatých vyše 900 metrov štvorcových plochy okresného a katastrálneho úradu, takže k radikálnemu zväčšeniu priestorov zrejme nepríde.
Zásadný rozdiel úrad predsa len pocíti - v platbách nájomného. V priestoroch štátu platil nájomné 250 korún za meter štvorcový, teda ročne menej ako 250-tisíc korún. Súkromnej firme bude úrad platiť podľa Tomečka 2900 korún za meter štvorcový, spolu takmer 3 milióny korún ročne.
Priestorové problémy by sa podľa zamestnancov úradu dali vyriešiť oveľa lacnejšie. V susedstve terajšieho sídla samosprávy sú na prenájom voľné kancelárie, okrem toho z budovy štátu ich nikto nevyháňa. Reči Trnavčanov o tom, že bývalé nákupné stredisko patrí podnikateľovi a jeho priateľovi Vladimírovi Poórovi, nepovažuje Tomeček za problém. Podľa oficiálnych dokumentov je momentálne majiteľom budovy spoločnosť RT Plus z Bratislavy, jej jediným spoločníkom je Rudolf Trella. Muž s rovnakým menom figuroval ako predseda dozornej rady Nafty Gbely v čase, keď podnik ovládol Poór. (tasr)