Podľa informácií Železničnej spoločnosti (ZSSK) nebudú v čase štrajku medzi Rakúskom a Slovenskom premávať žiadne osobné ani nákladné vlaky. ZSSK cestujúcim odporúča, aby použili iný druh dopravy, keďže rakúske železnice nezabezpečia náhradnú autobusovú dopravu.
Cestujúci, ktorí si vopred zakúpili cestovný lístok na spomenuté spoje, ho môžu vrátiť na železničnej stanici v mieste jeho zakúpenia. ZSSK aj Železniciam SR skutočnosti o prerušení dopravy oznámilo riaditeľstvo Rakúskych spolkových železníc.
ZSSK ďalej informuje, že ak sa štrajk na rakúskych železniciach skončí v utorok na poludnie, prvý rýchlik z Bratislavy Hlavnej stanice cez Devínsku Novú Ves a Marchegg odíde o jednej popoludní. Z Bratislavy Hlavnej stanice cez Petržalku a Kittsee pravdepodobne odíde prvý rýchlik o 12.50 hodine. (tasr)