Za sedem posledných kôl získal púchovský Matador jediný bod, v tom ôsmom trojnásobok. Cestu za prvým ligovým víťazstvom po dvoch mesiacoch sťažil Púchovčanom už v 3. min gól mladého Tomka, ktorý zbehol po ľavej strane a krížnou prízemnou strelou poslal lídra súťaže do vedenia.
Na vyrovnanie sa nečakalo dlho - v 16. min. prevzal na hranici šestnástky loptu Peter Vavrík a krátkym náprahom napol sieť. Spolu s Gegičom potom pripravil streleckú parketu pre Nemca, ktorého však pribrzdila zdvihnutá zástavka rozhodcu. V 33. min. dostal loptu do behu Breška a „vanbastenovským“ volejom otočil vývoj stretnutia. Ružomberok mal do prestávky dve šance na vyrovnanie - Števka a Tomka však Bernady vychytal.
Druhý polčas veľa pekného futbalu nepriniesol s výnimkou 71. minúty, keď Belák skvelou individuálnou akciou s gólovým zakončením rozhodol o osude stretnutia. Ružomberok sa totiž už na zvrat nezmohol, a tak sa domáci tréner Štefan Zaťko opäť mohol nadýchnuť do ďalšej práce.
GÓLY: 16. Peter Vavrík, 33. Breška, 71. Belák - 3. Tomko. MATADOR: Bernady - Hricko, Ovad, Brisuda, Čvirik - Beljančin (46. Jambor), Peter Vavrík, Belák, Gegič (58. Majerník) - M. Nemec (70. Chovanec), Breška. MFK: Hajdúch - Školník (79. Bačík), Mikuláš, Laurinec, Had - Žofčák, Kurty (46. Božok), Helbich, Tomko (46. Jelšic) - R. Urban - Števko. Pred 965 divákmi rozhodoval Stredák, žlté karty Peter Vavrík, Čvirik, Chovanec - Helbich, Urban, Mikuláš. Štefan Zaťko, tréner Matadoru Púchov: „Pred zápasom sme boli pod veľkým psychickým tlakom, ktorý sa po rýchlom góle súpera zvýšil. Som rád, že sa hráči nepriaznivému vývoju nepoddali a dokázali stretnutie otočiť. Zvlášť oceňujem individuálne schopnosti všetkých troch strelcov gólov.“
Jozef Vukušič, tréner MFK Ružomberok: „Domáci vyhrali zaslúžene. Herne sme síce mali navrch, ale to bola naša jediná doména. Bojovnosť a agresivita boli na strane Púchova. Jeho gólom sa dalo zabrániť, zvlášť pri druhom a treťom góle boli naši hráči nedôrazní.“