1. júla
Polročné predsedníctvo EÚ po Grécku prebralo do 31. decembra Taliansko.
Premiér Mikuláš Dzurinda s generálnym tajomníkom Rady Európy Walterom Schwimmerom rokoval v Štrasburgu o rozširovaní EÚ o desať nových členov.
Nový veľvyslanec pri EÚ Miroslav Adamiš predstavil na zasadnutí parlamentného Výboru pre európsku integráciu koncepciu činnosti misie pod jeho vedením.
Stanovisko SR k novele maďarského krajanského zákona u vysokého komisára OBSE pre národnostné menšiny Rolfa Ekeusa sa stretlo s porozumením a pochopením.
Portugalský prezident Jorge Sampaio počas prvej oficiálnej návštevy SR vyhlásil, že Portugalsko je pripravené poskytnúť Slovensku svoju takmer 18-ročnú skúsenosť z pôsobenia v EÚ.
Vysoký komisár OBSE pre národnostné menšiny Rolf Ekeus po stretnutí s podpredsedom Národnej rady SR Bélom Bugárom skonštatoval, že novela maďarského krajanského zákona predstavuje v porovnaní s pôvodným zákonom radikálnu zmenu.
Národná rada SR vyslovila súhlas so Zmluvou o pristúpení k Európskej únii.
2. júla
Nového predsedu Európskej rady Silvia Berlusconiho v EP v Štrasburgu privítali viacerí poslanci s protestnými transparentmi.
Poslanci NR SR schválili novelu zákona o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody. Novelou sa zosúlaďujú pravidlá v tejto oblasti s pravidlami v krajinách EÚ.
Maďarské ministerstvo financií sa rozhodlo znížiť deficit verejného sektora v budúcom roku o 1 až 1,5 percentuálneho bodu na 3,5 % HDP.
Šéf slovenskej diplomacie Eduard Kukan informoval, že Slovensko uznáva univerzalitu medzinárodného trestného súdu a s USA neplánuje uzavrieť dohodu o nevydávaní amerických občanov tejto inštitúcií.
Talianske ministerstvo zahraničných vecí povolalo na rozhovor nemeckého veľvyslanca, aby ho informovalo o "neprijateľnom priestupku" nemeckého poslanca, ktorého sa dopustil, keď slovne zaútočil na premiéra Silvia Berlusconiho.
Nemecká stredo-ľavá koalícia navrhla postaviť v Berlíne pamätník desaťtisícom homosexuálov, ktorých zavraždili alebo prenasledovali počas nacistického režimu.
Český vicepremiér a minister zahraničných vecí Cyril Svoboda vyhlásil, že ČR nebude odškodňovať sudetských Nemcov.
3. júla
Nemecký Spolkový snem ratifikoval prístupové zmluvy so všetkými 10 kandidátskymi krajinami na vstup do EÚ.
Nemecký kancelár Gerhard Schröder požiadal talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho, aby sa ospravedlnil za svoje výroky, v ktorých porovnal nemeckého zákonodarcu ku strážcovi nemeckého nacistického koncentračného tábora.
Hovorca rakúskych socialistov (SPÖ) v EP Caspar Einem označil "prípad Berlusconi" za silný argument na zrušenie polročného rotujúceho predsedníctva EÚ.
Premiér Mikuláš Dzurinda vyzval slovenských ambasádorov, aby intenzívnejšie získavali investície a otvárali priestor pre naše firmy v krajinách, kde pôsobia.
Slovensko pristúpilo k dohode o účasti na Európskom hospodárskom priestore. Dohodu v Bruseli parafovalo desať kandidátskych krajín, Európska komisia a tri štáty Európskeho združenia voľného obchodu (Nórsko, Island a Lichtenštajnsko).
Berlusconiho výrok v Európskom parlamente, kde prirovnal nemeckého europoslanca Martina Schulza k dozorcovi v koncentračnom tábore, vyvolal napätie aj v talianskej stredo-pravej vládnej koalícii a rozhneval vicepremiéra Gianfranca Finiho.
4. júla
Taliansky premiér Silvio Berlusconi sa stretol s predsedom EK Romanom Prodim.
Ľudová únia sa stala členom frakcie Únie Európa národov v EP.
Európska Komisia naliehala na Spojené štáty, aby netrvali na požiadavke trestu smrti pre šiestich zajatcov na námornej základni Guantánamo na Kube.
Giscard d`Estaing varoval členské štáty EÚ, že ak sa budú snažiť presadiť v texte veľké zmeny, môžu úplne zabrzdiť celý projekt.
5. júla
Ministri financií Európskej únie a Ázie sa stretli na indonézskom ostrove Bali s cieľom zintenzívniť obchodnú spoluprácu medzi oboma regiónmi.
Ministri dopravy z 27 európskych krajín v sobotu vyzvali Európsku úniu, aby urýchlene schválila veľké dopravné projekty zamerané na posilnenie konkurencieschopnosti bloku po jeho rozšírení.
6. júla
Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rudolf Bauer sa stal predsedom a hovorcom slovenskej národnej delegácie vo Výbore regiónov EÚ, ktorý má 222 členov z 15 členských krajín a je poradným orgánom EÚ.
7. júla
Asociačný výbor SR-EÚ na 10. zasadaní zhodnotil stav prístupového procesu SR a vzájomného uplatňovania Európskej dohody od júla minulého roku.
Ministri poľnohospodárstva členských krajín EÚ požiadali USA, aby v rozhovoroch o svetovom obchode urobili niektoré ústupky v znížení subvencií a otvorení trhu pre chudobné krajiny.
Španielska ministerka zahraničia Ana Palaciová uviedla, že nakoľko Irak nemá vlastný politický systém, mal by mať svoju vlastnú ústavu podľa vzoru Európskej únie.
Európska komisia privítala závery zo zasadnutia rady ministrov dopravy v Neapoli o zlepšení transeurópskej dopravnej infraštruktúry v rozšírenej EÚ.
Ministri zdravotníctva väčšiny členských krajín EÚ pokračovali v diskusii o zlepšení mobility pacientov.
Komisár EK pre priemysel a informačné spoločnosti Erkki Liikanen vyhlásil troch víťazov cien eEurope za aplikovanie eGovernment.
Kresťanskodemokratické hnutie informovalo o svojom zámere navrhnúť na post európskeho komisára Jána Figeľa.
8. júla
Kľúčový výbor britského parlamentu dospel k záveru, že vláda nezavádzala poslancov svojou správou o irackom zbrojnom programe, ktorú zverejnila pred inváziou do Iraku.
Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings zlepšila ratingový výhľad Chorvátska na pozitívny zo stabilného. Zároveň potvrdila rating krajiny pre dlhodobé devízové záväzky na úrovni BBB- a rating pre dlhodobé záväzky v domácej mene na BBB+.
Nemecko na zasadnutí Konventu o budúcnosti Európy v Bruseli získalo významný ústupok v otázke imigrácie, keď bola prijatá dodatočná klauzula o práve členských štátov EÚ zaviesť kvóty na zamestnávanie migrantov z tretích krajín.
9. júla
Prezident Rudolf Schuster a minister vnútra Vladimír Palko hovorili o zmene vízového režimu na hraniciach s Ukrajinou.
Ministri obrany SR a Talianska Ivan Šimko a Antonio Martino sa zhodli na tom, že boj proti terorizmu, organizovanému zločinu a ďalším svetovým hrozbám si vyžiadajú zmenu medzinárodného právneho rámca.
Európska komisia začala disciplinárne konanie proti francúzskemu šéfovi štatistického úradu Eurostat a dvom jeho poradcom.
Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor`s (S&P) oznámila, že súčasné návrhy o reforme európskeho Paktu stability a rastu (SGP) by mohli eventuálne viesť k zníženiu ratingov niektorých členských krajín eurozóny.
Vláda na svojom zasadnutí vzala na vedomie informatívny materiál o postupných krokoch integrácie SR do procesov fiškálneho dohľadu a koordinácii ekonomických politík EÚ.
Európska komisia prezentovala detaily iniciatívy na podporu ekonomického rastu prostredníctvom zvýšenia výdavkov na infraštruktúru.
10. júla
Národná rada SR schválila zákon o voľbách do Európskeho parlamentu, ktorým sa stanovujú pravidlá na uskutočnenie týchto volieb na Slovensku.
Francúzsky prezident Jacques Chirac skrátil súdny rozsudok radikálnemu farmárovi Josému Bovému za zničenie geneticky modifikovaných plodín, ale nesúhlasil s úplným odpustením trestu, ako to požadovali farmárovi prívrženci.
Konvent o budúcnosti Európy definitívne skončil 16-mesačnú prácu na návrhu prvej ústavy EÚ.
11. júla
Komisár EÚ pre regionálnu politiku Michel Barnier sa vyslovil za pokračovanie finančnej podpory v EÚ aj po roku 2007.
Po nemeckom Spolkovom sneme (Bundestagu) odsúhlasila rozšírenie EÚ o desať nových krajín aj druhá komora nemeckého parlamentu Spolková rada (Bundesrat).
Európska investičná banka (EIB) poskytla Rumunsku úver vo výške 131 mil. eur na obnovu a vybavenie približne 1 400 základných a stredných škôl v celej krajine.
Predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR Ján Figeľ povedal, že návrh ústavnej zmluvy EÚ, ktorý predložil Konvent o budúcnosti Európy, je dobrým základom a východiskom pre ďalšie rokovania.
Belgický politik Marc Otte, ktorý doposiaľ pôsobil ako poradca vysokého predstaviteľa EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Javiera Solanu pre bezpečnostné otázky, bode vymenovaný za nového vyslanca EÚ pre Blízky východ.
Európska komisia rozhodla o finančnej podpore Národného programu PHARE 2003 pre Slovensko.
12. júla
Premiér a predseda SDKÚ Mikuláš Dzurinda na programovej konferencii v Prešove predstavil oficiálneho kandidáta strany na post európskeho komisára, Ivana Štefanca.
Belgický premiér Guy Verhofstadt po prísahe jeho novej vlády uviedol, že belgický kontroverzný zákon stíhajúci vojnové zločiny, ktorý rozhneval Spojené štáty, bude definitívne obmedzený.
13. júla
Davy protestantov a rímskych katolíkov hádzali na seba kamene a fľaše počas pochodov protestantov v Severnom Írsku, ktorí oslavujú svoje víťazstvo nad katolíkmi z roku 1690.
Pápež Ján Pavol II. vyzval Európanov, aby sa vážne zamysleli nad svojimi kresťanskými koreňmi.
Nemecké ministerstvo financií odmietlo správy, podľa ktorých by mala najväčšia európska ekonomika platiť dodatočné miliardy eur na implementovanie pripravovanej ústavy EÚ.
14. júla
Z výsledkov prieskumu verejnej mienky vyplynulo, že rastúce nadšenie medzi Nórmi ohľadne členstva v EÚ v júli opadlo.
Francúzsky prezident Jacques Chirac obhajoval plány francúzskeho kabinetu na reformu penzijného systému, keď argumentoval, že zvyšujúci sa vek obyvateľstva robí zmenu nevyhnutnou a neskôr bude treba podniknúť ďalšie opatrenia.
Maltský parlament ratifikoval prístupové protokoly pre vstup do EÚ.
Európska únia rokovala s NATO (Severoatlantickou alianciou) o návrhu na vyslanie vojenskej mierotvornej misie do Moldavska.
15. júla
Mikuláš Dzurinda rokoval s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Talianskej republiky Pierom Ferdinandom Casinim o rozvoji bilaterálnej spolupráce medzi Slovenskom a Talianskom.
Rakúsky minister financií Karl-Heinz Grasser sa na okraj stretnutia ministrov financií EÚ v Bruseli pred novinármi vyslovil za prísne dodržiavanie Paktu stability a za udelenie sankcií tým krajinám, ktoré ho nedodržia.
Guvernér francúzskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet uviedol, že budúci členovia Európskej únie nemôžu počítať s uvoľnením kritérií pre vstup do eurozóny.
Ministri financií vybrali šéfa francúzskej centrálnej banky Jeana-Clauda Tricheta za kandidáta na prezidentský post v Európskej centrálnej banke (ECB).
16. júla
Európska komisia schválila správu hodnotiacu pokrok pristupujúcich krajín v príprave na čerpanie prostriedkov určených na rozvoj regiónov.
Minister výstavby a regionálneho rozvoja László Gyurovszky povedal, že hodnotiaca správa EK opisuje problémy, z ktorých mnohé už Slovensko po predchádzajúcich upozorneniach vyriešilo.
Občianska konzervatívna strana (OKS) sa prihlásila k Pražskej výzve, ktorú podpísali lídri britskej Konzervatívnej strany Iain Duncan Smith, českej Občianskej demokratickej strany Mirek Topolánek a poľskej strany Právo a spravodlivosť Ludwik Dorn. Pražská výzva odmieta smerovanie Európskej únie k federalistickému superštátu.
Vedúci Delegácie EK v SR Eric van der Linden zopakoval výzvu na enormné úsilie v prípravách na čerpanie prostriedkov určených na rozvoj regiónov, ktorú Slovensku adresovala v hodnotiacej správe EK.
Európska komisia sa rozhodla, že od 1. mája 2004 zakáže fajčenie vo svojich budovách a stotožní sa tak s konvenciou Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) o kontrole tabaku.
Vicepremiér pre integráciu Pál Csáky vyslovil presvedčenie, že nedostatky, ktoré Slovensku v príprave na členstvo v Európskej únii vytkla Európska komisia, dokáže krajina do októbra odstrániť.
Maďarská vláda na svojom rokovaní rozhodla, že Maďarsko zavedie jednotnú európsku menu od januára 2008 a do devízového režimu ERM II vstúpi čo najskôr po svojom pričlenení do EÚ.
17. júla
Rakúsky prezident Thomas Klestil sa v Prahe stretol s českým prezidentom Václavom Klausom.
Komisia poradcov predsedu EK Romana Prodiho uviedla, že EÚ by mala radikálne zreformovať svoju hospodársku politiku tak, aby sa jej prioritou stala podpora slabého rastu ekonomiky.
Na trojdňové Salzburské fórum ministrov vnútra krajín Visegrádskej štvorky (V4) odcestoval Vladimír Palko.
Predseda EK Romano Prodi vyhlásil, že ruskí občania cestujúci do krajín EÚ možno nebudú víza potrebovať v priebehu piatich rokov.
Európska únia sa rozhodla zatiaľ nezaradiť politické krídlo palestínskeho militantného hnutia Hamas do svojho zoznamu zakázaných teroristických organizácií, a to aj napriek značnému tlaku zo strany Spojených štátov a Izraela.
Britský premiér Tony Blair vyhlásil, že vojenská invázia Iraku bola správna, a to aj vtedy, ak by sa v ňom nenašli žiadne zbrane hromadného ničenia.
Rakúsko informovalo o svojom zámere vyviesť po rozšírení do nových krajín EÚ viac agrárnych produktov.
18. júla
Britská parlamentná komisia obvinila z pozmeňovania vlastného názoru žurnalistu spravodajskej stanice BBC, ktorý tvrdil, že úrad premiéra pred vojnou proti Iraku zveličil správu o irackých zbraniach.
Predseda EK Romano Prodi uviedol, že je pripravený odpovedať na otázky v súvislosti so škandálom okolo štatistického úradu Eurostat.
Turecký prezident Ahmet Necdet Sezer schválil balík zákonov zameraných na splnenie kritérií EÚ.
Európska komisia potvrdila svoj úmysel pokračovať v udržiavaní kontaktov s palestínskym prezidentom Jásirom Arafatom aj napriek tlaku zo strany USA a Izraela prerušiť s ním styky.
19. júla
Britský premiér Tony Blair vyjadril zármutok nad záhadnou smrťou vládneho poradcu pre zbrane hromadného ničenia Davida Kellyho, ktorý sa stal predmetom sporu o dôvodoch, ktoré viedli Veľkú Britániu k vojne proti Iraku.
Bavorský ministerský predseda Edmund Stoiber bol v Norimbergu na zjazde Kresťansko-sociálnej únie (CSU) opätovne zvolený za predsedu strany.
Ministri zahraničných vecí Slovenskej a Maďarskej republiky Eduard Kukan a László Kovács sa dohodli, že Maďarsko bude poskytovať podporu maďarskej menšine na Slovensku v súlade so zmluvou o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci.
Britský premiér Tony Blair pred japonskými podnikateľskými lídrami vyhlásil, že Británia bude pracovať na príprave ekonomiky na členstvo v eurozóne.
Slzotvorný plyn bola prinútená použiť polícia v meste Ajaccio na francúzskom ostrove Korzika, aby zahnala prevažne mladých výtržníkov po skončení politickej demonštrácie, ktorá prerástla do prejavov násilia.
20. júla
Britský premiér Tony Blair odmietol návrhy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorý by sa vyjadril k okolnostiam smrti vládneho poradcu zapleteného do sporu ohľadne vojny v Iraku.
Britský premiér Tony Blair pricestoval do Južnej Kórei, kde zrejme zopakuje varovanie týkajúce sa Severnej Kórey prednesené v Japonsku.
Pápež Ján Pavol II. vyslovil želanie, aby budúca ústavná zmluva Európskej únie obsahovala zmienku o kresťanstve.
Britský premiér Tony Blair vylúčil svoju demisiu v súvislosti so samovraždou poradcu britského ministerstva obrany, ktorého rozhlasová a televízna spoločnosť BBC identifikovala ako svoj hlavný zdroj správy, v ktorej obvinila vládu z úmyselného zveličovania informácií spravodajských služieb o irackých zbraniach hromadného ničenia.
21. júla
Ministri zahraničných vecí EÚ vyzvali Irán na dodržiavanie ľudských práv a lepšiu spoluprácu s Medzinárodnou agentúrou pre atómovú energiu.
Člen bankovej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Ernst Welteke uviedol, že v tejto chvíli nie je treba zasiahnuť v oblasti menovej politiky, pretože ECB už urobila pre oživenie hospodárskeho rastu dosť.
Írsko sa opätovne vyslovilo proti akémukoľvek článku v budúcej európskej ústave, ktorý by umožňoval zrušenie veta členských krajín v daňovej oblasti.
Z posledného prieskumu verejnej mienky vyplynulo, že Nórky sa stále viac prikláňajú k členstvu svojej krajiny v EÚ.
Americký prezident George Bush vyjadril podporu talianskemu premiérovi Silviovi Berlusconimu v jeho súčasnej funkcii predsedu Európskej rady, a to aj napriek tomu, že Berlusconi čelil kritike za svoje nemiestne vyjadrenie na adresu nemeckého politika.
22. júla
Ministerka zahraničných vecí Benita Ferrerová-Waldnerová vyhlásila, že Rakúsko si ponechá právo odmietnuť ústavu EÚ, ak Viedeň nebude môcť presadiť na medzivládnej konferencii svoje požiadavky.
Ministri poľnohospodárstva členských krajín EÚ rokovali v Bruseli o následkoch pretrvávajúceho sucha.
Šéf francúzskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet, ktorý je nominovaný na post prezidenta Európskej Centrálne banky, vyhlásil, že deflácia v eurozóne ešte stále nehrozí.
Komisár EÚ pre rozšírenie Günter Verheugen v Budapešti po stretnutí s maďarským ministrom zahraničia Lászlóm Kovácsom uviedol, že doplnený krajanský zákon plne zodpovedá zákonom a princípom EÚ.
Poslanecké kluby vládnej koalície v ČR sa dohodli, že nechajú prejsť reformu verejných financií v parlamente do ďalšieho čítania.
Líder cyperských Turkov Rauf Denktaš informoval, že Turecko je ochotné otvoriť svoje prístavy, letiská a vzdušný priestor lodiam a lietadlám cyperských Grékov, ak tí podniknú recipročné kroky.
Ministri členských krajín EÚ sa dohodli na opatreniach, ktoré posilnia právomoci colných orgánov v boji proti pašovaniu pirátskych videokaziet, kompaktných diskov a DVD.
Rada EÚ pre poľnohospodárstvo a Európsky parlament zakázali používanie antibiotík ako podporných rastových látok v krmivách zvierat.
23. júla
Rokovania medzi zamestnávateľskými odbormi a leteckou spoločnosťou British Airways, ktorých cieľom bolo odvrátiť hrozbu ďalšieho štrajku zamestnancov najväčšieho leteckého prepravcu v Európe, sa skončili neúspechom.
Britský premiér Tony Blair vyhlásil, že smrť synov bývalého irackého prezidenta Saddáma Husajna Udaja a Kusaja, ktorí zahynuli pri ozbrojenom incidente s americkými jednotkami, znamená "veľký deň pre nový Irak".
Rakúska ministerka zahraničia Benita Ferrerová-Waldnerová vyhlásila, že Rakúsko bude aj naďalej podporovať Srbsko a Čiernu horu na ceste do EÚ.
24. júla
Európska komisia predbežne schválila reformu predaja práv na vysielanie prenosov z futbalových zápasov v Nemecku.
Líder cyperských Turkov Rauf Denktaš uviedol, že jeho administratíva je ochotná odstrániť tisíce pozemných mín rozmiestnených na tureckej strane "zelenej línie", ktorá rozdeľuje ostrov.
25. júla
Európska komisia predĺžila zákaz vývozu cukru z územia Srbska a Čiernej Hory na ďalších šesť mesiacov.
Európska únia rozhodla o predčasnom uvoľnení platieb farmárom v členských krajinách postihnutých extrémnym suchom, ktorých dobytok v dôsledku pretrvávajúcich horúčav trpí nedostatkom zelených pasienkov.
27. júla
Európska komisia s poľutovaním prijala vyjadrenia kubánskeho prezidenta Fidela Castra, ktorými odmietol európsku pomoc pre Kubu, a zaviazala sa pokračovať v poskytovaní pomoci krajine.
28. júla
Európska komisia oznámila začiatok prvého kola negociácií so Slovenskom o budúcnosti programov regionálneho rozvoja.
Európska únia vyzvala na urýchlené vyslanie medzinárodných mierových síl do Libérie a vyhlásila, že je pripravená podporiť tieto jednotky.
29 júla
Na pôde Ministerstva zahraničných vecí sa začalo prvé kolo vyjednávaní medzi Slovenskom a Európskou komisiou o budúcnosti programov regionálneho rozvoja.
Ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí s talianskym premiérom Silviom Berlusconim vyjadril nádej, že atmosféra dôvery a konštruktívnych vzťahov s Talianskom sa rozšíri aj na vzťahy medzi Ruskom a Európskou úniou ako celkom.
Vysoký predstaviteľ EÚ pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku Javier Solana sa vo Francúzsku stretol s palestínskym premiérom Mahmúdom Abbásom. Prediskutovali ďalšie kroky na zlepšenie bezpečnosti a presadenie reforiem na palestínskom území.
EÚ a NATO sa dohodli na spoločnom postupe pri zabezpečovaní stability a bezpečnosti na západnom Balkáne.
Izrael oznámil, že naplno obnovil diplomatické vzťahy s Rakúskom po tom, čo sa ich vzťahy v roku 2000 zhoršili kvôli účasti Strany slobodných Jörga Haidera vo vládnej koalícii.
Európska únia vyčlenila dva milióny eur na podporu rozvojového projektu Organizácie Spojených národov v Albánsku, ktorého cieľom je odmínovať oblasti, ktoré boli zamínované počas konfliktu v Kosove.
30. júla
Dolná komora belgického parlamentu prijala zákon upravujúci doterajšiu kontroverznú legislatívnu normu, ktorá belgické súdy oprávňovala súdiť kohokoľvek a kdekoľvek na svete za vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti.
Turecko prijalo reformu armády, ktorá zníži reálnu moc ozbrojených zložiek v krajine. Tento krok podľa Ankary prispeje k začatiu prístupových rozhovorov s EÚ počas budúceho roku.
Podpora vstupu krajiny do EÚ sa v Lotyšsku dva mesiace pred referendom znížila pod 50-percentnú hranicu.
31. júla
Za sankcie voči Nemecku v prípade, že znova poruší rozpočtové pravidlá EÚ, sa v rozhovore pre nemecký ekonomický denník Handelsblatt vyslovil holandský minister financií Gerrit Zalm.
Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) uviedla, že ekonomické oživenie eurozóny je na ceste, ale v budúcom roku bude rásť pomalšie, ako sa predpokladalo.
Európska komisia vyhlásila, že poskytne 79,5 milióna eur na rekonštrukciu Afganistanu v rámci projektu na vybudovanie systému zdravotníctva a reformy verejného sektora.