Slovenská ST extraliga sa zrejme až do 9. októbra, keď sa začína NHL, bude ako jediná v Európe pýšiť tým, že medzi jej mantinelmi korčuľuje najrýchlejší hokejista planéty. Marián Gáborík v rámci posledného zápasu All star NHL na Floride triumfoval v individuálnej súťaži korčuliarskej rýchlosti. Gáboríkove kvality sa odzrkadľujú v jeho dominantnom postavení v kanadskom bodovaní a čitateľné sú aj v tom, že Trenčín je novým lídrom súťaže. Ďalšia hviezda NHL hrajúca v drese Slovana Miroslav Šatan sa vyjadril, že v prípade nedohody na novej zmluve s Buffalom bude pokračovať na slovenskom ľade. Po 9. októbri to však podľa regúl NHL už nemôže byť v najvyššej profesionálnej súťaži - teda extralige. Šatan sa rozhodol pre tím prvoligistu z rodných Topoľčian. Takto by si kapitán slovenskej reprezentácie nezahatal návrat do NHL v tejto sezóne ani po 9. októbri.
Vo všeobecnosti vychádzajú prognózy, že tento ročník extraligy bude vyrovnanejší, že každý môže zdolať každého. Bez bodu je na dne tabuľky nervózny už iba Martin. Zaujímavé je, že majstrovský Slovan ani v jednom z dvoch domácich zápasov nedokázal vyťažiť trojbodový zisk.
Osobnosťami 3. kola bola dvojica zvolenských útočníkov Šechný - Bartek. Obaja dali po dva góly, po dvakrát asistovali a dokonale zaskočili sľubne rozbehnutú Skalicu.
Záhoráci si predohrajú svoj zápas v Poprade už dnes, lebo cez víkend bude v Skalici tradičný jarmok. Primátor Stanislav Chovanec medzi významnými osobnosťami mesta v piatok ocení aj hokejového zástupcu - trénera Jána Faitha, popradského rodáka.
PLUSY A MÍNUSY KOLA
+1. Žilina si udržala neporaziteľnosť aj po súboji v Bratislave.
+2. Zvolen otočil duel v Skalici z 0:2 na 5:4 aj zásluhou trénera Jaška, ktorý vymenil krídla okolo Šechného.
+3. Kapitáni. Zvolenský Šechný (31 rokov) a Žilinčan Kontšek (33) dali po dva góly a vyburcovali svoje mužstvá.
-1. Martin sa síce dočkal prvého gólu, no na dne tabuľky stále nemá ani bod.
-2. Taktické nedostatky v defenzíve Skalice, ktorá nepoučiteľne nechávala priestor Šechnému.
-3. Divácky úbytok v Liptovskom Mikuláši.
VÝSLEDKY 3. KOLA
Skalica - Zvolen 4:5, Trenčín - Nitra 3:1, Slovan - Žilina 2:2, Košice - Martin 5:2.
DIVÁCI: 17 104, priemer na zápas 3421. Návšteva kola v Bratislave - 6652, najnižšia v Liptovskom Mikuláši - 1784 (zároveň negatívny rekord sezóne). Doteraz najvyššia návšteva v 1. kole v Bratislave na stretnutí Slovan - Košice -7745 (vypredané), najnižšia v Poprade - 2120.
ZOSTAVA KOLA
ŠIMONOVIČ (Žilina) - KLEDROWETZ (Košice), AUGUSTA (Žilina) - GÁBORÍK (Trenčín) , ŠECHNÝ(Zvolen), KONTŠEK (Žilina).
NAJLEPŠÍ STRELCI
5 gólov - Gáborík
3 - Pavlas (Slovan), Šechný, Bartek, Kontšek, Hreus (Žilina), Dian (Poprad), Jarolím (Skalica)
NAJPRODUKTÍVNEJŠÍ
hráči
7 bodov - Gáborík (Trenčín) 5 gólov+ 2 asistencie
6 - Šechný (Zvolen) 3+3, Cíger (Slovan) 0+6.
5 - Bartek (Zvolen) 3+2, Kontšek 3+2, Hreus (obaja Žilina) 3+2, Hartmann (Skalica) 1+4, Cibuľa (Zvolen) 0+5.