MONTE CARLO - Slovenský guliar Milan Haborák zatiaľ nemá šťastie v súvislosti s účasťou v sobotňajšom Svetovom atletickom finále v Monte Carle. Hoci šiesty v rebríčku Brit Carl Myerscough účasť odriekol, rozhodla sa IAAF udeliť jednu z piatich voľných kariet guliarskemu majstrovi sveta Andrejovi Michnevičovi z Bieloruska.
Svetový šampión totiž nemal v tomto roku šesť výsledkov, aby mohol byť zaradený do rebríčka IAAF. Pre Haboráka, ktorý je v rebríčku deviaty, ostáva už len malá nádej na štart v Monte Carle. Šanca mu tlie iba v prípade, že vzhľadom na náročné cestovanie by štart zrušil niektorý zo štyroch atlétov USA.
Voľné karty dostali od IAAF aj Andrea Longo (Tal.) na 800 m a Derartu Tuluová (Et.) na 5000 m. Zvyšné dve ešte neudelili. Z parížskych šampiónov nepotvrdili štart v Monte Carle tri atlétky - Perdita Felicienová (Kan., 100 m prek.), Jana Pittmanová (Austr., 400 m prek.) a Mirela Manjaniová (Gr., oštep). Mužskí majstri sú vo vypísaných disciplínach predbežne prihlásení všetci. (sita)