Krátko po informácii, že došlo k tragédii, sa takmer vyprázdnili parlamentné lavice, poslanci sa v miestnostiach poslaneckých klubov posadili k televízorom. Procedurálny návrh na hodinovú prestávku najprv neprešiel. Parlament však požiadal, aby ho minister zahraničných vecí Eduard Kukan informoval o situácii. V priebehu niekoľkých desiatok minút Kukan prišiel a predniesol krátku improvizovanú správu. Okrem správy o situácii v USA informoval aj o tom, že slovenské veľvyslanectvo vo Washingtone pracuje vo zvláštnom režime a prioritou preň bude poskytnutie pomoci slovenským občanom žijúcim v USA. Vyzval parlament, aby okrem účasti s tragédiou vyjadril aj rozhodné odhodlanie Slovenska podieľať sa na boji proti terorizmu.
Po Kukanovom prejave parlament odsúdil medzinárodný terorizmus, prejavil účasť americkej vláde, Kongresu USA, Senátu a americkému ľudu a obete si uctil minútou ticha. Na znak solidarity skončil včerajšie rokovanie.
Minister vnútra Ivan Šimko na otázku, či slovenské bezpečnostné orgány poskytli Veľvyslanectvu USA v Bratislave silnejšiu ochranu, odpovedal: „Prijal som všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, ktoré mi zákon umožňuje prijať. Povaha týchto opatrení vyžaduje, aby som ich nekonkretizoval.“
Chvíle napätia prežíval aj poslanec SDĽ Peter Weiss. Priznal, že včera jeho dve deti pristáli v USA a od útokov sa mu s nimi nepodarilo skontaktovať. Prehliadka Manhattanu, ktorý sa stal centrom teroristického útoku, je obvykle jednou z prvých, na ktorú návštevníci New Yorku vyberú.