
Newyorskí požiarnici nesú prilby zosnulého kolegu Michaela Ragusu do Kostola sv. Bernardy v New Yorku, kde sa včera konala rozlúčka s posledným z 343 mestských požiarnikov, ktorí prišli o život pri útoku na budovy Svetového obchodného centra. FOTO – TASR/AP
NEW YORK – Viac ako tisíc požiarnikov sa v pondelok zišlo pri jednom z kostolov v newyorskom Brooklyne na pohrebe Michaela Ragusu, posledného z 343 hasičov, ktorí zahynuli v troskách Svetového obchodného centra (WTC) pri teroristických útokoch z 11. septembra 2001.
Motocyklová eskorta sprevádzala dve hasičské autá, z ktorých jedno viezlo rakvu s fľaštičkou obsahujúcou Ragusovu krv. „Pre ľudí New Yorku je toto očistná chvíľa, príležitosť uctiť si posledného člena skupiny hrdinov, ktorých činy dali nášmu mestu po 11. septembri silu na obnovu,“ vyhlásil počas 2,5-hodinovej bohoslužby starosta New Yorku Michael Bloomberg. Mnohé rodiny požiarnikov, ktorí prišli o život v troskách WTC, dali za nich slúžiť bohoslužbu ešte pred identifikáciou ich pozostatkov, Ragusova rodina ju však odkladala. Ako však minulý mesiac konštatovala jeho matka, jeho blízki sa zhodli na tom, že už čakali dostatočne dlhý čas. (tasr)