Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Strhujúci futbal: Real – Lazio 3:2

BRATISLAVA – Utorokové zápasy 3. kola druhej fázy futbalovej Ligy majstrov v C a D-skupine prinieslo štyri trojbodové zásahy favoritov.

Alessandro Nesta (vľavo) z Lazia Rím sa snaží nedovoleným držaním zastaviť Roberta Carlosa z Realu Madrid vo futbalovom zápase Ligy majstrov v Madride. Real vyhral 3:2. FOTO – TASR/EPA

Najpríťažlivejší súboj mohli sledovať diváci v Madride, kde víťazstvo domáceho Realu znamená pravdepodobne vyradenie ďalšieho talianskeho veľkoklubu Lazio Rím z Ligy majstrov. Pri tlaku domácich sa hosťom otváral priestor na rýchle protiútoky a obrana Realu pri nich vyrábala fatálne hrubky, po ktorých mohol zvýšiť vedenie hostí Crespo, po ňom i Nedvěd a v 15. minúte volil Salas tvrdú strelu namiesto technickej. V 17. min trafil Figov tečovaný priamy kop pravú žrď Paruzziho bránky. Silná ofenzíva Realu sa dočkala v 32. min po prihrávke Raúla a pohotovom zakončení Morientesa po zemi do vzdialeného kúta Peruzziho bránky – 1:1. Už do polčasu mohli domáci viesť: McManamanova prudká strela z hranice šestnástky však skončila iba na brvne. O prevahe Realu v prvom polčase svedčí aj pomer držania lopty 63:37.

V prvej polovici druhej časti predviedol Argentínčan Crespo svoju rýchlosť, tri razy však zoči—voči Casillasovi v čistých šanciach neuspel. Real sa osem minút pred koncom dočkal zaslúženého gólu. Neustály tlak vyvrcholil dorážkou Helgueru do prázdnej bránky po prízemnom centri Carlosa. Laziu priniesol vyrovnanie striedajúci Gottardi, ktorý po veľkej chybe brankára Casillasa dorážal rovnako do prázdnej bránky. Gottardi však zavinil rozhodujúcu jedenástku, z ktorej Figo rozhodol.

Výsledky: C-skupina: Bayern Mníchov – Spartak Moskva 1:0 (0:0), gól: 79. Elber, Olympique Lyon – Arsenal Londýn 0:1 (0:0), 59. Henry.

1. Bayern 3 2 1 0 4:2 7

2. Arsenal 3 1 1 1 4:6 4

3. Lyon 3 1 0 2 3:2 3

4. Spartak 3 1 0 2 4:5 3

D-skupina: Leeds United – RSC Anderlecht 2:1 (0:0), 74. Harte, 84. Bowyer – 65. Stoica, Real Madrid – Lazio Rím 3:2 (1:1), 32. Morientes, 82. Helguera, 88. Figo (z 11 m) – 4. Crespo, 84. Gottardi.

1. Real Madrid 3 3 0 0 9:3 9

2. Leeds 3 2 0 1 3:3 6

3. Anderlecht 3 1 0 2 3:6 3

4. Lazio Rím 3 0 0 3 2:5 0