Ako sa stal Rusko ministrom?

Minulý týždeň líder ANO Pavol Rusko na otázku SME, či nepomýšľa na ministerský post, odvetil: „Je to dobrá myšlienka, skúsim to navrhnúť. Ako kandidát SME možno budem úspešný. Poviem kolegom na predsedníctve, ale zatiaľ sme touto cestou neuvažovali.

“ Bolo to tesne po stretnutí s ministrom hospodárstva Róbertom Nemcsicsom, na ktorom sa dohodli, že do niekoľkých týždňov Nemcsics odíde z vlády.

Rusko vtedy doplnil, že existujú tri návrhy. Niektorí členovia vedenia strany potom SME v kuloároch povedali, že okrem kvestora Technickej univerzity v Košiciach Gabriela Fishera ďalších kandidátov nepoznajú a že kandidáti vari existujú len v Ruskovej hlave.

Včera Rusko na otázku SME, nakoľko vážna alebo vtipná bola jeho predchádzajúca odpoveď o možnom ministrovaní, podotkol: „Keď s týmto návrhom prišiel podpredseda ANO Alexander Koval, tak som zareagoval v tom zmysle, že som to už počul od redaktora SME. Dnes to už také vtipné nebolo. V každom prípade, vy ste to povedali ako prvý.“

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Potom sa budúci minister rozhovoril, že keď videl „spontánny súhlas“ kolegov, uvedomil si, že sa nemohol tváriť, že „oni chcú, ale jemu sa do vlády nechce“.

„Ak zodpovednosť, tak plná,“ hovorí Rusko. „Ak niečo pokazím, bude ma to stáť hlavu a uvedomujem si, do akého rizikového postu som navrhovaný.“ Vie aj to, že všetci sa mu budú oveľa viac pozerať na prsty ako doteraz. „Aj napriek tomu sa chcem o to pokúsiť, lebo je to dobré riešenie pre ANO a nie zlé riešenie pre vládu ako celok,“ ukončil svoju úvahu. (sp)

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME

Komerčné články

  1. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  2. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  3. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre
  4. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave!
  5. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné
  7. Wolt Stars 2025: Najviac cien získali prevádzky v Bratislave
  8. The Last of Us je späť. Oplatilo sa čakať dva roky?
  1. Leto, ktoré musíš zažiť! - BACHLEDKA Ski & Sun
  2. Slovensko oslávi víťazstvo nad fašizmom na letisku v Piešťanoch
  3. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy
  4. Zlaté vajcia nemusia byť od Fabergé
  5. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max
  6. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice?
  7. Ako ročné obdobia menia pachy domácich miláčikov?
  8. Probiotiká nie sú len na trávenie
  1. Myslíte si, že plavby nie sú pre vás? Zrejme zmeníte názor 6 769
  2. Expertka na profesijný rozvoj: Ľudia nechcú počuť, že bude dobre 6 606
  3. Unikátny pôrod tenistky Jany Čepelovej v Kardiocentre AGEL 4 738
  4. V Košiciach otvorili veľkoformátovú lekáreň Super Dr. Max 4 637
  5. CTP Slovakia sa blíži k miliónu m² prenajímateľnej plochy 3 610
  6. Jeho technológie bežia, keď zlyhá všetko ostatné 2 345
  7. Ako mať skvelých ľudí, keď sa mnohí pozerajú za hranice? 2 128
  8. Zažite začiatkom mája divadelnú revoltu v Bratislave! 1 253
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu