
Ortodoxní židia nesú rakvu s pozostatkami dieťaťa, ktoré zahynulo pri utorkovom palestínskom samovražednom útoku na autobus v Jeruzaleme. Polícii sa doteraz podarilo identifikovať 20 tiel obetí, medzi nimi päť detí. FOTO – REUTERS
Palestínska administratíva vedená premiérom Mahmúdom Abbásom teroristov zjavne nedokáže zvládnuť. Zároveň je čoraz jasnejšie, že jej snahu zabrániť útokom nepodporuje ani palestínsky prezident Jásir Arafat.
Izraelčania diskutujú o ďalšom postupe a pravdepodobne sa opäť uchýlia k vojenským operáciám a odvetným akciám. Už rozhodli o izolácii Palestínčanmi obývaných území pásma Gazy a západného brehu Jordánu, odkiaľ teroristi prichádzajú.
Útok znamená aj prerušenie dvoch nádejných procesov: prepúšťania väzňov a odovzdávania ďalších miest do rúk Palestínčanov.
(pm, mik)