Sarancha Juanita Perézová bola žena, na ktorú sa dalo vždy spoľahnúť. Problémy riešila rýchlo a elegantne. Ako profesionálna vrahyňa dokonale ovládala svoj biznis. Stačilo jej zavolať a povedať, kto je terčom. Ďalej už pracovala samostatne.
Problémom bol človek, ktorý sa volal Roger Krowiak. Sarancha si preštudovala všetky jeho materiály a pochopila, že to bude náročná práca. Veľmi náročná. Úloha však bola jasná – Krowiak nesmie živý odísť z tohto mesta. Tak si to priali jej šéfovia.
Vedela, že Krowiak priletí lietadlom z Atén o 15:30. Ubytuje sa v hoteli Occidental Miguel Angel. Pravdepodobne sa osprchuje a chvíľu bude relaxovať. Potom pôjde na stretnutie s kuriérom na Plaza Picasso. Sarancha sa rozhodla pre hotel. Menej ľudí, menej svedkov. Viac príležitostí. Hotelová izba, bar, reštaurácia. Môže ho zastreliť svojim Glockom kde len chce, a potom rýchlo zmiznúť.
Krowiak sa doviezol taxíkom z letiska Barajas o 16:45 a vstúpil do haly hotela. Okamžite ho spoznala. Vysoký štíhly chlapík, dobre oblečený, s presnými a účelnými pohybmi. Zapísal sa v recepcii, prevzal kľúč a odišiel na izbu. Dala mu hodinu. Aby sa osprchoval a začal relaxovať. Aby si prestal dávať pozor.
V prenajatej izbe sa prezliekla za chyžnú. Na servírovací vozík dala sekt v chladiacej nádobe a poháriky. Glock s tlmičom položila pod utierku. Bolo to strašne jednoduché. Krowiak je ostražitý, ale falošnú chyžnú určite nečaká. To by bol predsa gýč. To by bolo, ako keď je vrahom záhradník. Krowiak čaká teroristov s kalašnikovmi a nie ženu so servírovacím vozíkom.
O 17:45 zaklopala Sarancha na dvere Krowiakovej izby.
- Poďte ďalej, - ozval sa mužský hlas.
Vošla dnu. Roger Krowiak ležal úplne nahý na posteli a čítal noviny. Nevenoval jej pozornosť. Dotlačila vozík čo najbližie k posteli. Krowiak stále čítal. Vytiahla spod utierky Glock a zamierila. Jeho nahé telo ju znervózňovalo. Nerada strieľala nahých mužov. Roger Krowiak zložil noviny. Pozrel na ňu svojimi oceľovošedými očami. Zaváhala. Tento moment mu zachránil život.
Krowiakova tvár sa roztiahla do širokého úsmevu.
- Sarancha! Sarancha Juanita Perézová! No to je neuveriteľné! – zvolal a posadil sa. Sarancha zmeravela.
- Ani neviete, ako som rád, že vás môžem osobne spoznať, - pokračoval Krowiak a tváril sa, že nevidí pištoľ v jej ruke. – O vašej práci už kolujú legendy. Minule sme mali školenie, kde sme podrobne rozoberali vašu akciu v Barcelone. Brilantné! Ste dokonalá!
Saranche Juanite Perézovej sa roztriasla ruka. Zložila pištoľ. Ešte nikto jej nepovedal, že je dokonalá. Naozaj nikto. Krowiak vstal a šikovne otvoril sekt. Nalial do dvoch pohárov. Jeden jej podal.
- Úbor chyžnej vám nesmierne pristane, – povedal a dotkol sa svojim pohárom jej. Roztriasli sa jej nohy. Z jeho nahého tela cítila vôňu samca, zatúžila dotknúť sa ho, cítiť ho v sebe. Napila sa. Nebránila sa, keď ju Roger Krowiak objal a prisal sa jej na ústa.
Keď o chvíľu dostala prvý orgazmus, na námestí Puerta del Sol vzlietli holuby, na kostole San Nicolás de los Servitas zaznel zvon, v Museo del Prado spadol obraz Diega Velázqueza a na Palacio Real praskla omietka. Po druhom orgazme prestala premýšľať nad tým, ako zdôvodní, prečo Krowiaka nezavraždila. Pri treťom orgazme sa rozhodla, že skončí s kariérou vrahyne, vydá sa za Rogera Krowiaka a bude mať s ním plno detí. Pri štvrtom orgazme…
V ktorom meste prebehla Krowiakova desiata akcia?