Toto mesto Krowiak miloval. Nie pre jeho architektúru, krásu, národnú kuchyňu alebo počasie. Krowiak ho miloval kvôli Savile Row. V tejto ulici sa nachádzalo najväčšie množstvo pánskych krajčírstiev na svete, bola to zlatá míľa ručne šitých pánskych oblekov a Krowiak sem chodil meditovať podobne, ako japonskí zen budhistickí mnísi meditujú vo svojich kamenných záhradách.
Pri pohľade na ručne vystrihnuté a zošité saká, vesty a nohavice, mal Krowiak pocit, že proti vesmírnemu chaosu a náhodnosti sa dá bojovať pedantnou a trpezlivou ručnou prácou. Aj keď obleky od Anderson & Sheppard, J. Dege & Sons alebo Kilgour, French & Stanbury vyzerali zdanlivo rovnako, ich nositeľ v nich vždy pôsobil ako nezameniteľná individualita, ako dokonalá a vyrovnaná osobnosť, ktorá nešíri okolo seba chaos, ale harmóniu a poriadok.
Roger Krowiak vedel, že jedného dňa príde aj jeho čas, keď si v niektorom z týchto krajčírstiev nechá ušiť prvotriedny oblek. Nie, že by na to nemal peniaze – ale konzervatívni krajčíri na Savile Row jednoducho odmietali šiť obleky, pod ktorými sa nosila zbraň alebo nepriestrelná vesta. Krowiak sa zatiaľ musel uspokojiť s oblekmi od newyorských Brooks Brothers. Tí nerobili zbytočné fóry a pokojne ušili sako aj o číslo väčšie, len aby sa pod ním dala pohodlne nosiť nepriestrelná vesta alebo policajný Colt Python, v podpažnom puzdre veľkom ako vak na golfové palice.
Aj dnes Krowiak navštívil Savile Row a potom, plný dojmov, si šiel sadnúť do Boswell’s Coffee House, kde mal prevziať materiály od človeka, ktorý velil prepadovému komandu. Akcia mala prebehnúť o piatej, v dome cez ulicu. Miestna agentúra už pol roka monitorovala byt, v ktorom oficiálne sídlila Nadácia pre duchovnú obnovu, no neoficiálne to bola teroristická bunka, ktorá plánovala vyhodiť do vzduchu všetky červené poschodové autobusy a všetky červené telefónne búdky - obľúbené turistické symboly tohto mesta.
Už o pol piatej na ulici zaparkovalo niekoľko nenápadných dodávkových automobilov. O piatej z nich vyliezli muži poobliekaní ako upratovacia služba a zmizli v dome. Desať minút po piatej vyšiel z domu muž s aktovkou v ruke, prešiel cez ulicu a vošiel do Boswell’s Coffee House. Mal oblečený prvotriedny oblek, ktorý mu dokonale sedel a dával mu výzor spoľahlivého gentlemana. Posadil sa oproti Krowiakovi a podal mu aktovku s materiálmi.
- Tak, a je to vybavené, - povedal spokojne.
- Mali ste nejaké straty? – spýtal sa Krowiak.
- My nie, - povedal muž.
Cez okno kaviarne bolo vidieť, ako upratovacia služba vynáša z domu plno napchatých čiernych igelitových vriec. Krowiak dopil čaj a s mužom sa rozlúčil.
- Rád som s vami spolupracoval. Ak sa smiem spýtať, u ktorého krajčíra šijete?
Muž prekvapene pozrel na svoj oblek a potom na Krowiaka.
- Myslíte tento oblek? Tak ten som veľmi lacno kúpil v Hong Kongu, ešte keď to bola naša kolónia. Šil ho nejaký Číňan. Na promócie by som v ňom nešiel, ale do práce je ako stvorený.
Krowiak chcel niečo povedať, ale napokon si to rozmyslel. Cestou na letisko premýšľal nad tým, či o čínskom krajčírovi v Hong Kongu vedia na Savile Row. Mali by si dať naňho pozor. Ak nechcú, aby sa vesmír zrútil v chaotickom kolapse, mali by si naňho dať naozaj veľký pozor.
V ktorom meste prebehla Krowiakova prvá akcia? Pošlite súradnice sektoru prostredníctvom SMS správy!