Iraku jednotky o sile šesť, respektíve 20 tisíc vojakov. Išlo by o pomoc americkým vojakom, ktorí čelia v Iraku povstaleckým útokom, uviedol nemenovaný predstaviteľ NATO v Bruseli pre internetovú stránku www.natonews.com.
Zdroj rovnako potvrdil, že Spojené štáty už upustili od svojho plánu zahrnúť indické jednotky do mierovej misie v Iraku. Očakáva sa, že novovymenovaný prezident irackej vládnej rady Ibrahim Džafari formálne požiada Islamabad a predstaviteľov NATO v Bruseli, aby poskytli jednotky pre mierové a rekonštrukčné aktivity v Iraku. Pentagónom podporovaní členovia irackej rady Ahmed Šalábí a Ijad Aláwi sa snažia o kontakt s Pakistancami rovnako ako s predstaviteľmi NATO, aby sprostredkovali oficiálnu požiadavku svojim vládam, uviedol zdroj.
Členovia vládnej rady tiež uskutočnia oficiálne návštevy v krajinách, ktoré sú pod tlakom pridať sa k stabilizačným jednotkám v Iraku. Dvaja sunitskí lídri v irackej rade, bývalý minister zahraničných vecí Adnan Pachachi a Mósen Abdul Hamíd, generálny tajomník Islamskej strany, udržiavajú blízke vzťahy s významnými náboženskými a politickými stranami v Pakistane a budú hrať kľúčovú úlohu pri zmierňovaní tvrdých postojov niektorých náboženských lídrov ohľadom vyslania pakistanských jednotiek do Iraku. Kvôli silnému domácemu politickému tlaku indická vláda stiahla svoju ponuku vyslať do Iraku jednotku o sile 17 tisíc vojakov.