K tým, ktorí absolvovali doterajšiu prípravu, pribudli traja obrancovia Róbert Stančok z Martina, Róbert Čop zo Zvolena a legionár Bohuslav Ptáček, ktorý bol naposledy zmluvným hráčom Vsetína. „Uvidíme. Chceme týchto hráčov skúšať dva týždne. Doplniť obranu však potrebujeme,“ hodnotí situáciu tréner Žiliny Peter Mikula.
V príprave odohrajú Žilinčania 15 zápasov. Okrem Liptovského Mikuláša si zmerajú sily aj s Trenčínom, Nitrou, Popradom, poľským účastníkom 1. ligy Tichy, ruským Permom (2. liga), českým Třincom a Znojmom, ale to nebude všetko. V dňoch 19. - 23. augusta odohrajú štyri duely vo Švajčiarsku. S Ambri Piotta, Laussanne, Ženevou a Klotenom.
Prvý prípravný zápas už majú za sebou. V Liptovskom Mikuláši, ktorý ich čaká v prvom kole nového ročníka extraligy, vyhrali 4:1 po góloch Voskára, Augustu, Huževku a Berana. Žlto-zelení hrali v zostave: Šimonovič Kusovský, Škorvánek, Augusta, Černý, Pozník, Kolba, Pavlusík, Senko Plch, Kroták, Voskár Konštek, Huževka, Török, Šafárik, Hreus, Rehák, Oravec, Beran, Gálik. „Na to, že to bol prvý zápas prípravy to bolo dobré. Úvod i prvé dve tretiny boli vyrovnané, potom sme sa presadili herne i strelecky,“ hovoril Peter Mikula.
Liptovský Mikuláš bude súperom Žiliny aj v zajtrajšom prípravnom zápase. Na budúci týždeň vlci privítajú najskôr na svojom ľade Trenčín (5. augusta), vo štvrtok sa predstavia v Nitre av piatok ich čaká ďalší účastník extraligy Poprad. (lh)