Rosenholz obsahuje dokumenty, ktoré za dosiaľ nevyjasnených okolností ukoristili začiatkom roku 1990 agenti americkej CIA. Len nedávno ich odovzdali nemeckým úradom. Bisky sa už v roku 1995 priznal, že mal kontakty so štátnou bezpečnosťou NDR Stasi, svoj status agenta však popieral. „Teraz sa našlo jeho krycie meno aj jeho registrácia ako agenta,“ povedal historik a vedúci berlínskeho pamätníka obetiam Stasi Hubertus Knabe a dodal, „jeho spolupráca mala konšpiratívny charakter.“
Bisky bol podľa jeho slov agentom Stasi šestnásť rokov, od roku 1966. Spočiatku ako vedecký pracovník na univerzite v Lipsku dodával štátnej bezpečnosti správy z oblasti vedy a techniky. Po presťahovaní do Berlína svoju spoluprácu so Stasi prerušil. V roku 1986 dostal Bisky nové krycie meno, keď sa stal rektorom Filmovej a televíznej univerzity v Postupime. Už od roku 1969 mal povolenie cestovať na Západ. „Príslušné správy o svojich cestách som písal pre nadriadených, no už sa nepamätám, komu som z nich dával kópie,“ priznal teraz Bisky v rozhovore s týždenníkom Die Zeit. Stasi sa vraj zaujímala o jeho hodnotenie médií v kapitalistických krajinách. Jeho správy pre Stasi sa však nezachovali, informovala hovorkyňa Úradu pre spisy Stasi Cornelia Bullová: „O jeho činnosti agenta sme vedeli už od roku 1995, nové je však, že teraz máme aj jeho kartičku s krycím menom - Bienitz.“
Pre Stranu demokratického socializmu (PDS) môže odhalenie Biskyho minulosti znamenať ďalšiu ranu: postkomunisti v Nemecku bojujú s hlbokými vnútornými rozpormi a v Bundestagu, kde majú len dve poslankyne, nehrajú prakticky žiadnu rolu. V západnom Nemecku PDS nemá takmer žiadnych prívržencov a aj jej popularita vo východnom Nemecku neustále klesá.
Bisky už raz bol predsedom strany a to v rokoch 1993 - 2000. Pred mesiacom ho po ďalšej kríze strany, v ktorej komunistické krídlo súperí s reformátormi, opäť zvolili do najvyššej funkcie. Postupimsky denník Märkische Allgemeine Zeitung nevylučuje, že podnet na súčasný rešerš Biskyho spisu vyšiel práve z radov straníckych protivníkov staronového predsedu.