Dvojdňovú akciu pod holým nebom videlo podľa organizátorov viac ako 40-tisíc ľudí. Tí mali možnosť zažiť niekoľko hudobných vrcholov.
„Siedmy ročník festivalu bol jeden z najpokojnejších. Mrzí ma však jedno vážne zranenie,“ povedal pre SME hlavný organizátor Michal Kaščák. Trenčianska nemocnica a polícia odmietli poskytnúť podrobnejšie informácie o tom, čo sa vlastne stalo. Podľa Kaščáka však k zraneniu nedošlo cudzím zavinením.
Polícia predviedla 29 osôb podozrivých z držania omamných látok. Zatiaľ nik nebol obvinený.
Siedmy ročník sa asi poslednýkrát uskutočnil na futbalovom štadióne, kde stojí hlavná scéna. Podľa organizátorov sa však festival z Trenčína sťahovať nebude. „Štadión sa bude búrať. Buď zostaneme v areáli Výstaviska a Pohodu potiahneme do poľa, alebo celý festival premiestnime na letisko,“ vysvetľuje Kaščák.
Jedna z hviezd festivalu, skupina The Cardigans dorazila na festival v piatok večer aj napriek vážnejšej havárii. „Sme veľmi radi, že vôbec prišli. Keďže tu nikdy nevystupovali, veľmi chceli hrať,“ ocenil skupinu Kaščák.
Autor: peb, her