BRATISLAVA – Minister vnútra Vladimír Palko prepustil za posledné dva mesiace ďalších 38 policajtov. Od nástupu do funkcie tak Palko prepustil 137 a odmenil 513 policajtov.
„Policajtov, ktorí porušujú služobnú prísahu a zákony, budem prepúšťať. Policajtov, ktorí si plnia svoje povinnosti a robia dobré meno polícii, budem odmeňovať,“ reagoval minister v tejto súvislosti.
Šiesti policajti konzumovali počas služby alkohol, v dôsledku čoho spôsobili dopravné nehody. Je medzi nimi aj 31-ročný Marian D. z Lučenca, ktorý začiatkom mája v Lovinobani zapríčinil smrť 15-ročnej cyklistky. Štyria policajti sa previnili braním úplatkov. Jeden z nich prijal za prepustenie páchateľky z cely policajného zaistenia v Topoľčanoch 20-tisíc korún. (tasr)