technickej spolupráci a dohodu o vydávaní nelegálnych migrantov aj s príslušným vykonávacím protokolom.
Dzurinda pricestoval na dvojdňovú návštevu na pozvanie premiéra Juhoslovanskej zväzovej republiky Dragana Pešiča s početnou delegáciou vrátane šéfov rezortov financií, hospodárstva a telekomunikácií aj skupiny podnikateľov. „Teší nás, že prišli aj podnikatelia,“ zdôraznil premiér Pešič a naznačil, že vzájomná spolupráca má v ekonomike na rozdiel od politiky mnohé rezervy.
Srbský premiér Zoran Djindjič po stretnutí s Dzurindom označil Slovensko za vzor a zdroj poučenia pre Srbov, čo sa týka úlohy tretieho sektora, ale aj napríklad čo sa týka privatizácie. Podľa jeho slov sa chce Srbsko na slovenskom príklade poučiť z chýb privatizácie.
Dzurindu potešilo, že Srbov zaujal kapitálový vstup amerických U.S. Steel do VSŽ Košice.
Juhoslávia síce získala od Európskej únie a Spojených štátov prísľub darcovských príspevkov vo výške 1,28 miliardy amerických dolárov nemôže však nimi disponovať podľa svojich predstáv. Takmer rok po páde Miloševiča nutne potrebuje zahraničné investície do priemyslu, ktorého produkcia klesá.
Slovenského premiéra včera prijal aj vicepremiér Nebojsa Čovič, vládny koordinátor pre Kosovo a napokon aj prezident Vojislav Koštunica. Juhoslovanská strana ocenila postoj Slovenska, ktoré podporuje mierové vyriešenie kosovského problému podľa rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN a na základe princípu územnej celistvosti a suverenity štátu.