Prenajímajú si ich od firmy Osan a od tej istej firmy majú aj kancelárie svojho sídla. Od štátu si mesačne vyfakturujú necelých 250-tisíc.
„Pani Beňová má malinkú kanceláriu,“ povedala pani na recepcii v nízkej budove Smeru. Myslela si, že sa sa v novinách má objaviť kritika, že Beňová má veľkú kanceláriu. Po vysvetlení, že ide skôr o to, že za malinkú kanceláriu si od štátu, teda od daňových poplatníkov, fakturuje vyše 26-tisíc mesačne, prešiel vedľa sediaci muž na recepcii okamžite do konfrontácie. Pýtal sa čo nás do toho, čo sa do toho staráme. „Choďte do parlamentu a dajte návrh zákona, aby neprispievali! Prečo nejdete do SDKÚ, do KDH a tak ďalej?“ rozčuľoval sa.
Prvá reakcia hovorkyne Smeru Silvie Glendovej: „A vy máte aké informácie, že ktorí poslanci to majú pri svojej strane za koľko?“ Odkázala nás na poslanca Igora Federiča. Ten povedal, že sa so SME nebude baviť, kým sa nezačne baviť SME s ním.
Od hovorkyne prišla odpoveď e-mailom: „Deväť poslancov za Smer má svoje poslanecké kancelárie prenajaté v budove patriacej súkromnej spoločnosti na Súmračnej ulici v Bratislave. V tejto istej budove sú aj niektoré kancelárie aparátu politickej strany Smer. Politické vedenie Smer a najdôležitejšie priestory na činnosť Smeru sú však umiestnené vo vedľajšej budove, ktorú si politická strana prenajala od príslušnej mestskej časti. Nikto, ani poslanci Národnej rady, ani vedenie strany teda neporušuje žiadny právny predpis.“
Na opakovanú otázku, že ide skôr o to, čo sú to za kancelárie, keď sú také drahé, odpoveď neprišla napriek urgencii ani po vyše týždni.
Veľa poslancov Smeru má kancelárie aj mimo Bratislavy a platia za ne podobné sumy. Napríklad Bohumil Hanzel si prenajímal kanceláriu v Trenčíne od Oľgy Tarbajovskej za 26 500 korún.