BRATISLAVA – V nasledujúcom ročníku prvej futbalovej ligy garantuje Šport Progress, marketingový partner Slovenského futbalového zväzu, klubom 24 miliónov korún. Podľa slov Vojtecha Miklósa, predsedu správnej rady Šport Progressu, aj bez ohľadu na to, či sa im podarí zohnať generálneho sponzora. „V ďalšej sezóne by to mohlo byť už tridsať miliónov.“
Z tejto sumy pôjde polovica plošne mužstvám, tridsať percent vyplatia za umiestenie v lige, desať percent účastníkom zimného halového turnaja a po päť percent pre víťaza Fair play a najlepších vo vyhlásených anketách. K zverejnenej sume pribudne dvojmiliónový bonus v prípade, že sledovanosť priamych prenosov presiahne deväťpercentnú hranicu.
Prvá liga by sa mala dostať na televízne obrazovky v širšom i kvalitnejšom vydaní ako v uplynulej sezóne. Televízne zápasy sledovalo vlani v priemere 7,5 percenta divákov starších ako pätnásť rokov, u mužov 11,3 %. Sledovanosť najvyššej domácej futbalovej súťaže je o 20-30 percent vyššia ako záujem priaznivcov pozerať v televízoroch extraligový hokej. Miklós je presvedčený, že začiatok futbalových televíznych zápasov (nedeľa o 17.30 h) je najvhodnejším časom na získanie čo najväčšieho počtu divákov.
Novým partnerom prvej ligy je firma Nike, ktorá v nasledujúcich troch rokoch investuje do súťaže dva milióny korún vo forme dodania lôpt (70 pre normálne podmienky, 10 pre zimné). (mb)